Rubriky:

Reprezentace

Nic špatného jsem neprovedl, říká Rolinek a neví, jak jej fanoušci v Pardubicích přivítají

27. srpna 2013 14:09 - Pardubice

S Pardubicemi byl po skončení sezóny domluven na prodloužení smlouvy, pak však klub nečekaně couvl, a tak hokejový útočník Tomáš Rolinek kývl Spartě. Nyní se kapitán mistrů světa z roku 2010 do města perníku vrací, s céčkem na hrudi povede ve čtvrtek nároďák v zápase Českých her proti Finsku. „Do Pardubic jsem přijel už v neděli, abych si v kabině vybalil věci a měl to celé jednodušší,“ hlásí třiatřicetiletý forvard.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Budete to mít v Pardubicích coby novopečený sparťan skutečně jednodušší?

Dopadlo to všelijak, samozřejmě mě to mrzí, ale až přijde zápas, podobné myšlenky mít v hlavě vůbec nebudu. Navíc budu na domácí střídačce, takže se tu budu cítit jako domácí.

Proběhly v tomto směru od vašich reprezentačních spoluhráčů nějaké narážky?

Ne, nebyl čas, anebo se mi to kluci bojí říct. Ale myslím, že ani nic neproběhne. I když nějaké vyptávání od kluků, kteří prošli Pardubicemi, samozřejmě bylo.

Tušíte, jak vás přivítají pardubičtí fanoušci?

Vůbec nevím, já jsem se ale přece nedopustil ničeho špatného, nic jsem neprovedl. Záporně by proto reagovat neměli.

Třeba vás přivítají potleskem a ocení vaše služby, které jste klubu v minulosti odváděl...

Opravdu nevím... Něco se k tomu napsalo, já se k tomu ani vyjadřovat nechtěl, protože by šlo akorát o štěkání přes noviny. Já vím, kde byla pravda, ale už je to za mnou. Je nová sezóna a už bych to nechtěl moc vířit. Zloba sice ve mně zezačátku byla, ale dostal jsem jiné angažmá a budu bojovat za jiný tým.

Jaké jsou vaše první dojmy ze Sparty?

Super! Dobrý trenér, vytváří se nový tým a já jsem nadšený. Odehrál jsem pár zápasů, minulý týden jsem byl sice nemocný a nejel s mužstvem do Švédska, tak nemůžu posoudit, jaký byl výkon. Je začátek, žádný krizový moment zatím nepřišel.

A neměl by ani v sezóně, neboť Sparta má po nevydařených posledních ročnících cíle maximální. Už jste to pocítil?

Jednoznačně. Tlak bude veliký, jede se na nejvyšší příčky a neúspěch se odpouštět nebude. Od začátku do konce musíme jako tým šlapat.

škv, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace