Rubriky:

Reprezentace

Hadamczik letí v sobotu ráno na inspekci za oceán, první část olympijského týmu oznámí 27. prosince

22. listopadu 2013 15:23 - Praha

Už má zabaleno a v sobotu brzy ráno odletí za oceán. Reprezentační trenér Alois Hadamczik tam navštíví sedm zápasů NHL, v nichž by měl na vlastní oči vidět v akci dvacet českých hokejistů, které v září zapsal na širší olympijský seznam. Jedině z něj může vybírat při nominaci do Soči, kterou by měl podle dosud platných dohod oznámit v přímém televizním přenosu večer 27. prosince. Tedy její základ, odhadem asi osmnáct hráčů. Zbývající členy mužstva pak snad bude smět doplnit do poloviny ledna.

 

Jan Handrejch, Právo

Hadamczikova inspekční cesta do USA, kterou podniká spolu s manažerem Janem Černým, začíná na Floridě a domů se vrátí v úterý 10. prosince linkou z New Yorku. „Chci hráče NHL vidět v zápasech, mluvit s nimi o jejich pocitech ze hry i případné roli v olympijském týmu," tvrdí trenér.

„Určitou představu o výkonnosti těch kluků mám, ale osobní kontakt ničím nenahradíte, i když většina z nich pode mnou i hrála. Zvědavý jsem hlavně na ty mladší, kteří ještě nikdy nereprezentovali, jako třeba Gudas s Palátem. Jsem si ale samozřejmě vědom, že podle jednoho zápasu se toho moc posoudit nedá," přiznává Hadamczik, jenž se chystá promluvit i se svým asistentem Františkem Musilem, jenž hráče v zámoří sleduje pravidelně.

Začátkem ledna se Hadamczik chce vydat do zámoří ještě jednou s generálním manažerem Slavomírem Lenerem. Zatím počítá s tím, že konečnou nominaci na ZOH oznámí ve dvou částech. „Taková je předběžná dohoda všech evropských zemí," tvrdí.

O výběru má z osmdesáti procent jasno

„Kdybych byl ale nucen sdělit kompletní mužstvo už toho 27. prosince, změnila by se podoba a charakter lednové cesty, nebo bych ji nepodnikal vůbec. Musím počítat s různými variantami," tvrdí reprezentační kouč. Na rovinu ale přizná, že má zhruba z osmdesáti procent jasno, jak bude výběr do Soči vypadat, pokud budou uvažovaní hráči zdravotně v pořádku.

Vedle olympijského týmu ale musí kouč s předstihem řešit i složení výběru, který se v prosinci představí na Channel One Cupu. „Už nyní jsme si určili širší výběr zhruba šesti pětek. Asistent Pepa Paleček i Sláva Lener budou samozřejmě chodit na extraligu a hráče pozorovat. Až se vrátím, tak nominaci doděláme," řekl Hadamczik, který sestavu pro třetí díl Euro Hockey Tour oznámí hned další den po návratu ze zámoří a dá se očekávat určitá obměna sestavy po neúspěchu na Karjale.

Zápasy, které Hadamczik uvidí během své cesty do zámoří
25. listopadu: Florida (Tomáš Fleischmann) - Philadelphia (Jakub Voráček).
27. listopadu: Tampa Bay (Radko Gudas, Ondřej Palát) - Philadelphia (Jakub Voráček).
30. listopadu: Phoenix (Martin Hanzal, Radim Vrbata, Zbyněk Michálek) - Chicago (Michal Rozsíval).
3. prosince: Washington (Michal Neuvirth, Martin Erat) - Carolina (Jiří Tlustý, Radek Dvořák).
5. prosince: St. Louis (Roman Polák, Vladimír Sobotka) - NY Islanders (Radek Martínek).
6. prosince: Carolina (Jiří Tlustý, Radek Dvořák) - San Jose (Tomáš Hertl, Martin Havlát).
7. prosince: NY Rangers - New Jersey (Jaromír Jágr, Patrik Eliáš, Marek Židlický).
V závorkách jsou uvedeni jen adepti olympijského startu, vedle nich hraje ještě Andrej Šustr za Tampu a Rostislav Klesla za Phoenix.
Martin Kézr, Právo

Zrušit


Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace