Rubriky:

Reprezentace

Kovář ukázal, že patří na olympiádu. Dopadlo to nejlíp, jak mohlo, oddechl si gólman s nulou

19. prosince 2013 21:36 - Praha

Oblékl si český dres a šel chytat finské střely - vestoje, vkleče, v dřepu, ba i vleže. Nebýt Jakuba Kováře, jistě by domácí hokejisté nebyli po úvodním zápase Channel One Cupu tak spokojení. Vychytaná nula vypadá jako parádní razítko na olympijskou nominaci gólmana Jekatěrinburgu.

 

Vlastimil Vacek, Právo

To čisté konto bylo z vaší strany opravdu řádně odpracované.

Jsou nuly, kdy máte patnáct zákroků a spíš tam děláte zeď proti střelám přes celé hřiště. Teď jsem si ale zachytal. Kdyby se hrálo o pět minut déle, tak jsem si musel jít vyměnit rukavice a převléct se. V hale bylo šílené vedro už od rozcvičky.

Bylo vám nejhůř ve dvojnásobném oslabení?

Tam bylo už pár dorážek ve druhé třetině, to se Finové rozehráli. V první třetině toho moc neměli, protože jsme hráli přesilovky. Taky je brzdil špatný led. Nakonec byli dost nebezpeční, ale my strašně chtěli vyhrát a bojovali jsme. Přišla spousta lidí a my to chtěli domlátit až do konce.

Už to tak vypadá, že s bídnou gólovou produkcí českého týmu musí brankář vychytat nulu, aby se slavila výhra.

To není jen o gólmanovi, ale o celé obranné hře. Když góly moc nedáváme, tak musíme pracovat na tom, abychom je nedostávali. Třeba pozměníme systém a budeme hrát na fotbalové výsledky. Nemůžeme se honit za góly a koukat, jak nám tam na druhé straně padají, a dostáváme šišky. Lepší je hrát od podlahy a uhrát to na pár gólů.

Není to pro gólmana složitější situace, když ví, že nemůže udělat chybu?

Brankář se cítí líp, když na něj střely jdou. Třetina trvá 35 minut, a když jdou na vás čtyři puky, co se vrtí a ještě je blbě vyrazíte, tak se necítíte moc dobře. Když je ale střel patnáct, chytím tři šance a nevyrážím puky, tak to je samozřejmě mnohem lepší.

Nejspíš to byl váš poslední reprezentační start před olympijským Soči. Už se vidíte v nominaci?

Říkal jsem si, že by bylo super, kdyby se ten zápas povedl. A dopadlo to nejlíp, jak mohlo. Myslím, že jsem udělal maximum. Musím se ještě soustředit na klubové povinnosti. 7. ledna si ale zapnu internet a uvidím, jestli budu v nominaci, nebo ne.

bum, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Reprezentace