Rubriky:

Reprezentace

Jágr dorazil, hokejová reprezentace je komplet

18. dubna 2005 17:25 - PRAHA

S hokejovou reprezentací už trénují všichni hráči, kteří usilují o nominaci na mistrovství světa do Vídně. Celkem 28 hokejistů se dostavilo na pondělní sraz v Praze. Společně s Jaromírem Jágrem se do poslední fáze přípravy zapojila i trojice finalistů play-off: pardubické mistrovské duo Petr Průcha, Aleš Hemský i zlínský Petr Čajánek.

Další hráči se vraceli do reprezentačního kempu po posledních třech dnech volna. "Věnoval jsem se hlavně rodině a snažil se taky odpočívat," říkal útočník David Výborný, jenž má šanci jet podesáté na MS. Také brankář Milan Hnilička zasvětil volno dětem: "Malá dcerka si mě užila až nezvykle, dokonce jsem ji vodil do školky a dost jsme si spolu doma pohráli."

Svobodný Petr Sýkora zase s chutí dlouho spal: "Také jsem chodil na procházky se psy, bylo přece krásně." Obránce Pavel Kubina strávil volno s přítelkyní a u rodičů. "Zašel jsem se podívat na fotbal doma v Janovicích a s kamarády si zajel i do Hlučína.

Útoky pohromadě, ale změny jsou možné

Zatímco se hráči začali chystat na podvečerní hodinku na ledě, kouč Vladimír Růžička vytáhl z kapsy papírek, z nějž přečetl tréninkové složení mužstva: Vokoun, Hnilička, A. Svoboda - Kubina, Hejda, Židlický, Fischer, Šlégr, T. Kaberle, F. Kaberle, Špaček, Pilař - P. Sýkora, Jágr, Straka - Hemský, Prospal, Dvořák - Havlát, Výborný, Čajánek - Průcha, Vašíček, Varaďa - Vrbata, Kotalík, Hlaváč - Ručinský.

"Možná v tom složení provedeme ještě nějaké změny, ale jinak už hledáme pevné vazby pro mistrovství," usoudil kouč, který při vytvoření nominace musí vyřadit jednoho obránce a dva útočníky. "Není to pro nikoho příjemné, ale všichni jet nemůžou. Je tady domácí špička a na dalších deset se třeba ještě nedostalo," řekl trenér, který finální výběr pro MS oznámí po nedělním zápase v Helsinkách.

Růžička: Všichni musí hrabat

Už včerejší trénink byl zaměřen hlavně na zlepšení defenzívy, podobnou náplň  má mít i dalších pět tréninkových jednotek předcházejících pátečnímu zápasu s Finy v Litvínově. "Všichni musí bránit, v defenzivě leží základ možného úspěchu, protože útočné ladění mužstva cítím dost silně," míní kouč a myslí i na souhru v přesilovkách.

"Chceme vytvořit dvě speciální lajny a zapracujeme také na hře v oslabení," řekl Růžička s tím, že v přípravě začne postupně přitvrzovat. "Všichni hráči musí zkrátka hrabat. I Jágr bude makat pro mužstvo, i když mu dáme na ledě víc volnosti a prostoru."

Tahákem přípravy bude souboj s Kanadou

Hokejovou reprezentaci čekají před šampionátem ještě tři zápasy. V pátek nastoupí v Litvínově v prvním utkání o třetí místo v sérii Euro Hockey Tour proti Finsku, v neděli ji čeká odveta v Helsinkách. Generálkou na MS pak bude 28. dubna zápas proti mistrům světa z předešlých dvou let Kanaďanům, který se uskuteční na ledě pražské Sparty.

Aktuální složení týmu:
Brankáři:
Milan Hnilička (Liberec), Tomáš Vokoun (IFK Helsinky/Fin.), Adam Svoboda (Norimberk/Něm.)
obránci:
Tomáš Kaberle (Kladno), Jiří Šlégr (Litvínov), Jaroslav Špaček (Slavia Praha), Karel Pilař (Sparta Praha), Jiří Fischer (Liberec), Pavel Kubina (Vítkovice), František Kaberle (MoDo Hockey/Švéd.), Jan Hejda (CSKA Moskva/Rus.), Marek Židlický (IFK Helsinky/Fin.),
útočníci:
David Výborný, Jan Hlaváč, Martin Havlát (všichni Sparta Praha), Radim Vrbata, Aleš Kotalík (oba Liberec), Radek Dvořák, Václav Prospal (oba České Budějovice), Aleš Hemský, Petr Průcha (oba Pardubice), Josef Vašíček (Slavia Praha), Martin Ručinský (Litvínov), Martin Straka (Plzeň), Václav Varaďa (Vítkovice), Petr Čajánek (Zlín), Petr Sýkora (Magnitogorsk/Rus.), Jaromír Jágr (Omsk/Rus.).

Martin Kézr, Právo

Zrušit


Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace