Rubriky:

Reprezentace

Ručinský: Když nebudu do pátku v pořádku, odpískám to

19. dubna 2005 08:24 - PRAHA

Martin Ručinský je sice v kádru české hokejové reprezentace pro mistrovství světa v Rakousku, ale zatím stále s mužstvem naplno netrénuje. Limitují ho zdravotní problémy po březnové operaci břišních svalů. Zda tedy olympijský vítěz a dvojnásobný mistr světa na šampionát pojede, není vůbec jasné. Jak Ručinský potvrdil v rozhovoru pro deník Právo, rozhodnout by se mělo v pátek.

 

REUTERS

V přípravě hokejové reprezentace na MS zatím stále netrénujete naplno. V jakém zdravotním stavu jste po třech dnech volna?
V neděli jsem si byl trochu zabruslit. To ani nebyl trénink, nic moc jsem z toho také nevydedukoval. Uvidíme, co provedou břišní svaly při pořádné zátěži v tomto týdnu, protože o víkendu jsem se víceméně šetřil. Bez posilovny, v klidovém režimu. Nic jiného se s tím asi dělat nedá.

Platí, že zkusíte nastoupit k pátečnímu duelu s Finy v Litvínově?
Pátek je pro mě nejzazší termín. Jestli nebudu schopen hrát, tak to odpískám. Když ano, tak to bude jen dobře, ale uvidíme, jak se budu cítit v tom zápase. V této chvíli to nejsem schopen posoudit.

Trenér Růžička před startem přípravy na šampionát tvrdil, že do Vídně hodlá vzít jen stoprocentně zdravé hráče. Váš stav jeho přání zatím nenaplňuje...
Nemá smysl jít do zápasu, když vím, že nejsem stoprocentní a někde mě pobolívá. To by byl nesmysl. Pokud takový stav zůstane, tak nemá cenu hrát. Také vůči ostatním klukům mi to přijde nefér.

Dá se vůbec nějak odhadnout, jestli v pátek budete hrát?
Každý den je úplně jiný. Někdy to bolí tak, až mám pocit, že to prostě nepůjde. Další den je to ale úplně v klidu a není tam žádný problém. Odhadnout to nedokážu, odtrénuji těch pár dnů v Praze a uvidím.

Co vás vlastně na ledě při tréninku limituje?
Na soustředění ve Znojmě jsem trochu zabral a druhý den po zátěži mě břišní svaly začaly zase pořádně tahat. Taková tupá bolest a nakonec jsem kvůli tomu ani nemohl hrát s Rakouskem.

Když vidíte, jak se vám zranění stále ozývá, zůstala vám vůbec víra v nominaci?
Optimista jsem pořád. Kdybych si myslel, že to nezvládnu, tak už tady dávno nejsem a o nic se nepokouším. Mám čas do pátku. Dám tomu nějakou zátěž a nechám se překvapit.

Marek Burkert, Sport.cz, Právo

Zrušit