Rubriky:

Reprezentace

Průcha končil oslavy titulu brzy

19. dubna 2005 11:39 - PRAHA

Mistrovskou euforii už Petr Průcha nechává z duše vyprchat a slavení pardubického titulu končil minulé úterý jako jeden z prvních, aby mohl být řádně připraven usilovat o nominaci na šampionát do Vídně.

"Dala by se zvládnout výraznější oslava, vždyť někteří spoluhráči to táhli nonstop několik dní a lákali mě na další akce, ale já to zabalil brzy, abych na reprezentační sraz přijel v pohodě. Hlavně jsem se pořádně dospal, skoro týdenní pauza od hokeje mě prospěla, cítím zase velkou chuť," říká 22letý útočník, jehož vlasy mají po experimentech v play-off nyní rezavý přeliv.

Průcha si zahrál na MS už loni, letos je ale v jiné pozici. "Minulou sezónu jsem projel všechny reprezentační akce a trenéři se mnou počítali, nyní přišla pozvánka po dlouhé pauze, protože se mi dařilo v bojích o titul. Nechci mít proto přehnané naděje, ani nesleduji prognózy v novinách, ale pokusím se udělat vše pro to, abych v mužstvu zůstal," vykládá Průcha, jemuž ale musí stačit dva zápasy s Finy, aby přesvědčil trenéra Růžičku.

"Snad bude v Litvínově i Helsinkách plné hlediště, bouřlivá atmosféra mě dokáže vyhecovat k dobrému výkonu." Nervózní z nominační nejistoty Průcha není a jen doufá, že jeho předností při zvažování šancí různých adeptů může být univerzálnost.

"Nejvíc mi vyhovuje pozice napadajícího útočníka, ale jsem opravdu schopen hrát na každém postu a v reprezentaci klidně i obránce. Nemám žádný lepší hokejový zážitek, než jsou utkání v českém dresu," tvrdí a reprezentaci označuje za absolutní vrchol. "Nelze to s ničím srovnat. Prvenství v lize s Pardubicemi je hezké, ale každé z těch 23 utkání za nároďák, co jsem zatím odehrál, to je takový můj soukromý titul."

Martin Kézr a Marek Burkert, Právo

Zrušit