Rubriky:

Reprezentace

Židlický: Snad pomohou Kolářovy ruce

22. dubna 2005 08:45 - PRAHA

Obránce české hokejové reprezentace Marek Židlický nenastoupí k pátečnímu utkání proti Finsku v rámci Euro Hockey Tour. Zkušený bek, jenž nastupoval během výluky v NHL za IFK Helsinky, se na souboj s Finy velmi těšil, ale stop mu vystavovalo zablokování krční páteře. Jak si zranění přivodil a kdy by mohl znovu nastoupit, prozrazuje Židlický v rozhovoru pro deník Právo.

Co způsobilo vaše zablokování páteře?
Při středečním tréninku jsem si před brankou šlápnul na puk, podklouzly mi nohy a spadl jsem na záda. Okamžitě jsem věděl, že je zle. Snažil jsem se zatuhlé místo hned rozhýbat, ale nešlo to, takže jsem šel raději z ledu.

Mohl jste vůbec spát?
Moc to nešlo, nemůžu se pořádně pohnout ani otočit hlavou. Doktor mi hned říkal, že takové bloky bývají bolestivé.

Prozradíte způsob léčení?
Mám nasazený ibuprofen, a hlavně mi snad pomohou zázračné ruce fyzioterapeuta Pavla Koláře. Už dvakrát se mě snažil napravovat a ten blok krční páteře rozmasírovat. Když se mnou cuknul, cítil jsem trochu úlevu, takže čekám na telefonu a vyrazím za ním zase, až bude mít chvilku volno.

Jak zní odhad lékařů?
Říkají, že nejvíc pomáhá klid. Já trpělivě čekám, že to poleví, ale ještě to není takové, abych mohl začít zase trénovat. Určitě nechci riskovat. Záleží na tom, jak se budu cítit, a na tom, co mi řeknou doktoři.

Co vám říkali spoluhráči, když jste se ve čtvrtek zastavil v kabině?
Měli soucit, ale zněly i hlášky, že filmuji, ale to šlo jen o kamarádské hecování.

Jak moc vás mrzí, že budete chybět v obraně v pátečním utkání proti Finům?
Docela dost, proti Finům hraju vždycky rád. Prožil jsem sezónu v IFK Helsinky, na straně soupeře znám dost dobře řadu hokejistů, je tam dokonce šest spoluhráčů z klubu.

Nemáte černé myšlenky, že by vás zdravotní problém mohl připravit o takřka jistou premiéru na MS?
Nechci si vůbec připustit, že bych nakonec kvůli zranění vypadl z nominace. Snad to bude brzy dobré. Doufám, že k nedělní odvetě do Helsinek už bych mohl odjet.

Marek Burkert, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace