Hokejová osmnáctka na bronz nedosáhla

PLZEŇ

Česká hokejová reprezentace prohrála v utkání o třetí místo na mistrovství světa hráčů do osmnácti let v Plzni se Švédskem 2:4. Ve finále se na západě Čech utkají od 17:00 hokejisté USA a Kanady.

Čeští hokejisté prohrávali po první třetině 1:3 a za tohoto výsledku se již nedokázali vrátit do hry. Po bezbrankové druhé třetině jim nepomohlo ani závěrečné dějství, ve kterém v 60. minutě snižoval na 2:4 Hegegy.

Připravujeme podrobnosti

Česká republika - Švédsko 2:4 (1:3, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 7. Fiala (Kalus), 60. Hegegy - 5. Hornqvist, 6. Bergfors, 12. Bergfors (Hjamarsson), 58. N. Backström (Bergfors). Rozhodčí: Thul - Wieler (oba USA), Coenen (Niz.). Vyloučení: 9:8. Bez využití. Diváci: 5385.
Sestavy:
Česká republika: Pavelec (12. Salák) - Vojta, Mašek, Kudělka, O. Poživil, Hegegy, D. Růžička, Kanov - Květoň, Sobotka, T. Pospíšil - Kuchejda, Hanzal, Michael Frolík - Káňa, Rákos, Tlustý - Černý, Fiala, Kalus. Trenéři: Kopřiva a Bednář.
Švédsko: Enroth - Hjamarsson, Frombjörk, Morin, Hellström, Andersen, Ribbenstrand, Öman - Ritola, Zackriksson, Petterson - Sunna, N. Backström, Bergfors - Molinder, J. Nilsson, J. Dahlberg - Lindqvist, J. Andersson, Hornqvist. Trenér: Tissel.