Rubriky:

Reprezentace

Česko - Dánsko 4:0

Růžičkova obnovená premiéra v roli kouče úspěšná, Dány vyřídil gólový úder už v druhé třetině

MinutaMin. Tým Hráč Akce
21. Radil 1:0
22. Roman 2:0
24. Roman 3:0
48. Nosek (trestné střílení) 4:0
Záznam online reportáže »

10. dubna 2014 17:51 - Děčín
(Aktualizováno: 10. dubna 2014 20:21)

Obnovená premiéra trenéra Vladimíra Růžičky na reprezentační střídačce se povedla na jedničku. Čeští hokejisté v prvním zápasovém testu před mistrovstvím světa porazili Dánsko 4:0, když hráli s velkou chutí, snažili se o agresivní styl a přitom zvládli i pečlivě bránit.

 

Ondřej Hájek, ČTK

Národní tým na děčínském ledě vstoupil vítězně do série Euro Hockey Challenge, potěšitelný byl vedle výsledku především herní projev. Kouč, jenž se vrátil k reprezentaci po čtyřech letech, zjevně dokázal dát mužstvu rychle docela dobrou tvář. Přitom do zahájení šampionátu v Minsku schází ještě měsíc, ale řada hráčů stávajícího výběru naznačila, že může na nominaci reálně myslet.

Už po 64 vteřinách sice putoval na trestnou lavici jeden z devíti debutantů ve hře Jank, ale dánská početní výhoda neznamenala vážnější nebezpečí pro Kovářovu branku. Česká přesilovka přišla vzápětí a vypadala daleko lépe. Kousal s Radilem se opakovaně dostali do slibné gólové příležitosti.

Dánové sice předváděli velmi dobré bruslení, přesto je domácí mužstvo nepouštělo moc často do útočného pásma. Nejblíž gólu byl v první třetině Svačina, jenž se ve 14. minutě ocitl sám před Galbraithem. Gólmana švédské Karlskrony překonat zblízka nedokázal.

Branková smršť na začátku druhé třetiny

Dojem z hry národního týmu byl ale pozitivní. Reprezentanti měli chuť, byli aktivní, dohrávali řadu soubojů a nebáli se střetů. V úvodu druhého dějství přišla i branková smršť.

K otevření skóre stačily pouhé čtyři vteřiny z české přesilovky. Kousal vyhrál vhazování v útočném pásmu, přihrál střílejícímu Kudělkovi a gólovou dorážkou se prosadil před brankou číhající Radil. Pardubický útočník tak slavil premiérovou trefu v reprezentačním dresu.

Jen o 28 vteřin později skóroval také Roman a vítkovický útočník se po souhře s klubovým parťákem Svačinou radoval z gólu i při svém dalším střídání, takže přesně ve 24. minutě vedli reprezentanti 3:0 a jasně diktovali tempo hry.

Nosek trestné střílení proměnil

Dánové se nemínili vzdát, jenže české mužstvo mělo navrch v důrazu i pohybu a moc toho soupeři nedovolovalo. Poměr střel 31:9 po druhé části jasně dokládal převahu domácích. Pohoda českého týmu se odrazila i do odvážného průniku Noska v oslabení.

Pardubického mladíka při sólu zastavil jen faul. Nařízené trestné střílení pak Nosek mazácky proměnil, kdy zvolil zakončení s holí v jedné ruce. Během Radilova trestu navíc mohl přijít i další český gól v oslabení, Zaťovič v sólu udělal gólmanovi nádhernou kličku, ale místo zcela odkryté branky trefil jen tyčku.

Jistě chytající Kovář celkem s přehledem držel čisté konto, štěstí měl ale deset minut před koncem, kdy se puk po střele M. Christiansena otřel o brankovou konstrukci. Šancí domácích ale bylo daleko víc, české mužstvo bylo jasně lepší. Galbraith musel nakonec předvést 44 úspěšných zásahů a více než tři tisícovky diváků v hledišti děčínského zimního stadiónu se dobře bavily.

Euro Hockey Challenge
Česko - Dánsko 4:0
Branky: 22. a 24. Roman, 21. Radil, 48. T. Nosek z trest. střílení, hlavní rozhodčí Hodek a Hribik (oba ČR), vyloučení 6:5, využití 1:0, 3328 diváků, třetiny 0:0, 3:0, 1:0.
Česko: J. Kovář – Stříteský, Mojžíš, L. Kovář, Kudělka, Mozík, Jank, Vitásek, Gulaši – Smoleňák, Petružálek, Vondrka – Radil, Kousal, T. Nosek – Svačina, Roman, T. Zohorna – Pohl, Filippi, Zaťovič.
Dánsko: Galbraith – Brugisser, J. Christensen, Kristensen, B. Jensen, Gronvaldt, K. Jensen, Hertzberg – M. Christensen, Green, Poulsen – Bjorkstrand, J. Jensen, Lie – Thinnesen, Andreasen, Svendsen – Nielsen, Lauridsen, Schultz.
Jyväskylä: Finsko - Lotyšsko 5:1 (1:1, 2:0, 2:0)
Branky: 19. Huhtala, 22. Keränen, 28. Pakarinen, 46. Sallinen, 55. Hytönen - 16. Galvinš.
Weisswasser: Německo - Francie 3:4 po sam. nájezdech (0:1, 2:0, 1:2 - 0:0)
Branky: 24. Hospelt, 36. Brückner, 49. Ehliz - 14. Besch, 44. Claireaux, 52. Fleury, rozhodující sam. nájezd Desrosiers.
Martin Kézr, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace