Rubriky:

Reprezentace

Tlustý na MS nepojede. Růžička povolal Krejčíka s Buchtelem a bude mluvit s Rolinkem

15. dubna 2014 11:19 - Praha
(Aktualizováno: 15. dubna 2014 12:47)

Kouč hokejové reprezentace Vladimír Růžička s ním počítal jako s jednou ze zámořských posil pro květnový šampionát v běloruském Minsku, vše ale záleželo na výstupní zdravotní prohlídce. Po ní ale musel útočník Caroliny Jiří Tlustý oznámit, že kvůli poraněnému ramenu českému týmu na šampionátu nepomůže.

 

Rick Osentoski, Reuters

„Jirka v pondělí absolvoval výstupní lékařskou prohlídku v NHL. Byli s trenérem Růžičkou domluvení, že se mu ozve a nakonec se mu musel omluvit. Má problémy s ramenem a lékaři ho na mistrovství světa nepustí," uvedl na adresu šestadvacetiletého forvarda tiskový mluvčí reprezentace Zdeněk Zikmund. Tlustý, jenž absolvoval loňský šampionát ve Stockholmu, zaznamenal v letošní sezóně v dresu Caroliny v 68 zápasech 30 bodů za 16 branek a 14 asistencí.

Jediným hráčem z NHL, který dosud přislíbil účast na MS, tak zůstává útočník Calgary Jiří Hudler. Další hokejisté, kterým již skončila klubová sezóna, by měli dát Růžičkovi vědět v nejbližších dnech. Je to i případ Jaromíra Jágra, o kterého by Růžička moc stál.

Padesátiletý trenér dnes povolal do nominace dva hráče Sparty, které v pondělí skončila po semifinálovém vyřazení od Brna sezóna. V pátek se k reprezentaci připojí obránce Jakub Krejčík s útočníkem Janem Buchtelem. Růžička v nejbližší době bude mluvit i s dalším sparťanem Tomášem Rolinkem, který pod ním dovedl reprezentaci v roce 2010 jako kapitán k titulu mistrů světa.

Reprezentaci opustili Závorka se Stříteským

S národním týmem dnes premiérově absolvovali trénink i třinečtí Tomáš Linhart s Martinem Růžičkou, mužstvo naopak opustili karlovarský brankář Tomáš Závorka a obránce Litvínova Matěj Stříteský.

Na soupisce reprezentace je tak nyní 31 hráčů, kromě Krejčíka s Buchtelem však netrénuje ani vítkovický útočník Ondřej Roman, který léčí pohmožděný kotník. Ve středu a ve čtvrtek se Češi utkají v Havlíčkově Brodě v rámci Euro Hockey Challenge s Norskem. Hrát ještě nebude Roman Červenka, který od trenérů dostal volno. V prvním utkání v brance nastoupí Alexander Salák, v tom druhém Jakub Kovář. Právě do čtvrteční odvety zasáhnou už i Linhart s Martinem Růžičkou.

škv, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace