Rubriky:

Reprezentace

Živě

Růžička s těžkým srdcem poslal domů pět hráčů. Jednoho obránce a čtyři útočníky

18. dubna 2014 11:35 - Praha

Pět hráčů hokejové reprezentace končí v přípravě na mistrovství světa. Po pátečním tréninku v pražském Edenu trenér Vladimír Růžička poslal domů obránce Michala Gulašiho a útočníky Petra Pohla, Tomáše Vincoura a Vladimíra Svačinu. Pokračovat s národním týmem nebude ani Ondřej Roman, jehož zraněný kotník vyžaduje ještě minimálně dva týdny léčení.

 

Luboš Pavlíček, ČTK

„Říkat hráčům, že se nevejdou do nominace, je na práci reprezentačního trenéra asi to vůbec nejhorší," říká trenér Růžička, jehož svěřenci dosavadní čtyři přípravná utkání v Euro Hockey Challenge vyhráli při celkovém skóre 17:3, když dvakrát porazili Dány a dvakrát Nory.

„Drtivá většina kluků hrála v těch zápasech velmi dobře, s elánem a dobrým pohybem, takže mně pěkně zamotali hlavu. Neměl jsem mužstvu až tolik co vytknout, při zužování kádru jsme řešili především přetlak na pravých křídlech," míní kouč, jemuž zůstalo k dispozici 27 hráčů.

Vondrka má potíže se zády, ale bude v pořádku

V pátek se do přípravy nově zapojili sparťané Jakub Krejčík, Jan Buchtele a Tomáš Rolinek. Na led nešel útočník Michal Vondrka. „Ozvaly se mu bolesti zad, ale fyzioterapeut Michal Trcc mě ubezpečil, že do pondělí bude v pořádku," prozrazuje trenér. Zápasové testy národního mužstva budou pokračovat příští týden dvojutkáním ve Švýcarsku. „Tam vezmeme pětadvacet hráčů, určitě ale nechám ještě odpočívat Rolinka," má jasno Růžička.

Snaží se spojit i s hráči ze zámoří. „Už několik dní se mi nedaří dovolat bratrům Michálkovým, Zbyněk ve Phoenixu, ani Milan v Ottawě nezvedají telefon. Snad ale po Velikonocích budu vědět, jestli s nimi mohu počítat," říká Růžička, jenž taky čeká, jestli se mu ozve Jágr. „Jsem trpělivý a připravený čekat na Jardu Jágra klidně i delší dobu. Netlačím na něj, on si zase potrénuje sám, odpočine si a připraví se. Věřím, že dobře," tvrdí Růžička s tím, že 42letého útočníka New Jersey teď nechává v klidu.

„Jsme domluvení, že si zavoláme. Věřím, že se o mistrovství spolu dohodneme, pokud bude v pořádku zdravotně. Sám musí vědět, jak se cítí a na co má chuť. Nechávám to čistě na něm," naznačuje kouč ochotu přizpůsobit se tomu, co bude Jágrovi vyhovovat. Rozhodně s ním nepočítá do žádného přípravného zápasu. „Pokud by jel, tak až rovnou na mistrovství."

Martin Kézr, Právo

Zrušit