Rubriky:

Reprezentace

Výkon proti Čechům je povzbuzením, chválí svůj tým tisk na Slovensku

10. května 2014 11:29 - Bratislava

Výkon hokejistů Slovenska v derby bývalých federálních partnerů proti Česku byl podle ohlasů slovenských deníků i přes porážku 2:3 v prodloužení povzbuzením do dalšího průběhu mistrovství světa v Minsku. Přes slibný výkon se ale v komentářích objevuje rovněž kritika, především za nepovedený vstup do pátečního zápasu.

 

Vasily Fedosenko, Reuters

„Výkon proti Čechům je povzbuzením," uvedl server deníku SME. „Před utkáním bychom bod všichni brali," připustil autor komentáře, čímž potvrdil, že Slováci nemají letos na šampionátu zdaleka takové ambice jako v minulých letech.

„Zápas ukázal, že nemusíme být až tak skeptičtí. Stále je to jen první zápas, ale když budou Slováci dodržovat defenzivní systém jako proti Čechům, může turnaj dopadnout pozitivně. Všichni se poctivě vraceli, bojovali a dokázali zlepšit i naši velkou slabinu - buly," oceňuje SME.

Z toho všeho málem pramenila výhra, která by podle deníku byla překvapující. „Je pozitivní, že jsme s výborným a silným českým týmem, který má ve svém středu více hvězd, dokázali bruslit," uvedla SME.

Tisk vyzdvihoval Jágra

Deník Pravda připomíná v této souvislosti uznalá slova fenoména v českém dresu Jaromíra Jágra o tom, že šéf slovenské střídačky Vladimír Vůjtek se musel splést, když řekl, že Slováci mají sestavu ze zoufalství.

Hospodárske noviny litují především momentu, který vystihly titulkem „Když Réway odmítl být hvězdou. A slovenským hrdinou." Deník tak okomentoval obrovskou šanci teprve devatenáctiletého útočníka Martina Réwaye. Pražského rodáka ve třetí třetině za stavu 2:1 pro Slováky vychytal vynikajícím zákrokem levým betonem Alexander Salák v české brance. „A tak se později ukázala genialita Jaromíra Jágra," připomněly Hospodárske noviny vyrovnání na 2:2 v 58. minutě.

Zisk alespoň jednoho bodu - byť ve více než slibně rozehraném utkání - může být podle deníku ve vývoji skupiny důležitý. Kriticky ale připouští, že je potřeba s týmem plným mladých hráčů zapracovat na nedostatcích. „Pozitivem je, že se mají trenéři od čeho odrazit. A každým dalším střídáním budou naši mladíci zkušenější," věří Hospodárske noviny.

„Hokejisté nepotěšili přílišnou nervozitou a rovněž chybami, které nás stály vítězství. V první třetině jsme zbytečně faulovali. Vůjtkovi svěřenci musejí také více střílet, po druhé třetině jsme měli jen devět pokusů na Salákovu branku," nabádá SME do dalších bojů. Zlepšení v těchto ohledech mohou Slováci ukázat již v dnešním duelu proti Kanadě.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace