Rubriky:

Reprezentace

Jágr chce po MS v Minsku skončit v reprezentaci. Tohle je můj poslední turnaj, řekl

11. května 2014 15:02 - Minsk

Svůj konec v reprezentaci oznamoval v minulosti už několikrát, pokaždé ale své plány přehodnotil a v českém dresu dál bavil hokejové fanoušky. Teď to ale vypadá, že mistrovství světa v běloruském Minsku může být pro Jaromíra Jágra jeho opravdu poslední akcí v národním týmu. I přesto, že dříve přiznával, že by jej lákalo startovat na domácím MS 2015.

 

Michal Kamaryt, ČTK

„Tohle je můj poslední turnaj," prohlásil dvaačtyřicetiletý útočník po nedělním rozbruslení českého týmu pro kanadskou televizi TSN. Jágr vždycky prohlašoval, že hokej na širokém evropském kluzišti a tom užším zámořském je úplně jiný sport. Právě to je zásadní příčina, proč by šampionát v Minsku byl pro Jágra poslední reprezentační akcí v kariéře.

„V mém věku, pří mé výšce a váze 110 kilogramů opravdu není jednoduché si na široký led tak rychle zvyknout. Spíš je to pěkně náročné," uvedl olympijský vítěz z Nagana a dvojnásobný mistr světa. Proč tedy kouči Růžičkovi kývl, že národnímu týmu letos na MS pomůže?

„Je to poslední turnaj v sezóně a cítím, že mi pomůže připravit se na tu další. V minulém ročníku jsem i kvůli výluce v NHL odehrál hodně zápasů v Evropě, pak se dostal i do finále NHL. Byla to pro mě nejspíš nejdelší sezóna v kariéře a cítil jsem se dobře," řekl nejproduktivnější Evropan v historii NHL, který v reprezentaci debutoval v roce 1990 a před dnešním zápasem se Švédy odehrál za nároďák 132 zápasů, v nichž vstřelil 46 gólů.

Jágr: Poznám, až přijde čas skončit

„Na šampionát jsem teď navíc jel i proto, že v mém věku by čtyř nebo pěti měsíční pauza byla pro mé tělo až moc dlouhá. Po takové době by bylo těžké vracet se do tréninku a být připravený," řekl Jágr, který absolvuje už své deváté mistrovství světa.

„Hokej miluju a nyní je pro mě velká výzva poměřovat se s mladšími hráči. Musíte být před nimi o krok napřed a to nejen po fyzické stránce. Oni jsou rychlejší, takže já musím o všem dopředu víc přemýšlet. Nejde, že někam najedu, v tréninku i zápase přemýšlím, jak to udělat nejlépe," popisoval Jágr.

Když byl dotázán, kdy plánuje pověsit brusle na hřebík, jen se usmál. „Poznám, až to přijde. Opravdu to ucítím," odpověděl reportérovi a na otázku, jestli bude hrát hokej i po padesátce, odvětil se svým typickým humorem. "Dokdy hrál Gordie Howe? Do padesáti dvou? Tak já budu hrát taky tak dlouho," rozchechtal se Jágr.

Jan Škvor (Minsk), Sport.cz

Bude MS v Minsku skutečně Jágrovou poslední reprezentační akcí?

Zrušit