Rubriky:

Reprezentace

Hokejovou dvacítku povede kouč Rulík

23. června 2005 14:40 - PRAHA

Novým hlavním trenérem hokejové reprezentace do dvaceti let se stal podle předpokladů Radim Rulík, jenž povede juniorský národní tým společně s Janem Votrubou. Jeho jmenování schválil výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje, který také rozhodl, že společně s Aloisem Hadamczikem povedou seniorskou reprezentaci Mojmír Trličík a Ondřej Weissmann.

 

PRÁVO

Rulík se k juniorské reprezentaci vrací po pěti letech. V sezóně 1999/2000 se společně s Jaroslavem Holíkem podílel na zisku historicky prvních zlatých medailí pro Českou republiku na juniorském mistrovství světa v Švédsku. V sobotu čtyřicetiletý trenér působil v uplynulé sezóně jako asistent Vladimíra Růžičky u seniorského národního týmu, jenž ve Vídni vyhrál světový šampionát.

"Radim sice mohl působit u áčka, ale dvacítka je pro něj obrovská šance. Bude hlavním trenérem, nyní bude mistrovství světa v Kanadě a může se zviditelnit. Jeho jmenování je dobrá volba," řekl po výkonném výboru novinářům Růžička, který je šéfem reprezentačního úseku svazu.

Za asistenta vybral Votrubu

Rulík po rozhodování post u dvacítky přijal. "Zažil jsem s dvacítkou svůj první větší úspěch a rád bych na to navázal," řekl ČTK Rulík. Svůj tým bude chystat na vrchol sezóny, kterým bude světový šampionát v kolébce hokeje, kde je juniorský šampionát v oblasti zájmu fanoušků a veřejnosti hodně vysoko. "Je to prestižní, ale především pro Kanadu, u nás tolik dvacítka sledovaná není."

Za asistenta si vybral Votrubu, který měl také svůj podíl na zisku mistrovského titulu před pěti lety ve Švédsku, kde tehdy působil. "Ač nemusel, tak nám pomáhal," připomněl Rulík práci současného spolupracovníka kouče Miloslava Hořavy ve Znojmě, který pomáhal v cestě za triumfem Holíkovi a Rulíkovi s rozborem hry soupeřů. Noví trenéři už měli v polovině června s kandidáty juniorské reprezentace soustředění ve Slaném. "Jde především o osobní poznání, protože jsme hráče zatím znali jen podle jmen. V létě chceme na kemp pozvat další hráče," dodal Rulík.

ČTK

Zrušit