Rubriky:

Reprezentace

Chtěl Haškovi vrátit kritiku. Jenže on chytal výborně, smál se Jágr

31. srpna 2014 19:23 - Jihlava

Bylo vidět, jak je rád, že se naganská parta zase sešla. Jaromír Jágr je jedním z posledních držáků, kteří ze zlatého olympijského týmu ještě nesekli s hokejovou kariérou nadobro. Po sobotním jihlavském zážitku by se prý dvaačtyřicetiletý útočník New Jersey nebránil, kdyby se podobná exhibice konala zase. Třeba při mistrovství světa příští rok v Praze.

 

Vlastimil Vacek, Právo

I když tempo nebylo úplně překotné, trošku vás ten zápas zmohl. Je to tak?
Je vidět, že jihlavská aréna není moc zvyklá, když je vyprodáno a jakmile začnou lidi dýchat, tak začne být hic. Ale k tomu tempu. Nesmíme zapomenout, že spousta hráčů skončila s aktivní činností a ti, co neskončili, jsou těsně před koncem kariéry. Ale i tak to byl skvělý zážitek. Nejen pro fanoušky. Po dlouhé době jsme se sešli na ledě a doufám, že to nebylo naposled.

Na koho jste se nejvíc těšil?
To se nedá říct, že bych někoho dlouho neviděl. V našich letech dva tři roky, to zase není tak dlouhá doba. Ale je jasný, že většina kluků má rodiny, takže moc času na setkávání ani není.

Vybavil se vám nějaký jihlavský zážitek?
Když jsem tu hrál při výluce v roce 2004, tak ty šatny byly hodně špatný, k tomu strašná zima a ještě jsme tu dostali 5:0. Trojnásobnej debakl.

Na facebook jste umístil krátké video, kde je vpředvečer utkání hodně odvázaná atmosféra.
To k tomu prostě patří. Historky, dobrá nálada. Během těch dvou dnů se zažije spousta legrace a to je to nejdůležitější

Jste rád i kvůli fanouškům, kteří vám mohutně aplaudovali?
Kvůli tomu se to dělá. Abychom připomněli Ivana Hlinku, který je se zlatou generací nejvíc spojovaný. A taky historii českého hokeje a to, že jedna generace, která za to stála, odchází.

Překvapil vás výkon Dominika Haška?
Mě Hašan na ledě nikdy nepřekvapí, abych řekl pravdu. Chtěl jsem mu to vrátit s tou kritikou (Hašek v médiích ozval proti Jágrovým výrokům na adresu kritiků po mistrovství světa v Minsku.- pozn. red.), ale nemůžu (směje se). Zachytal výborně. I Hnilda, všichni gólmani chytali výborně. Dlouho to neměli na sobě. Je pravda, že Hnilda si byl se mnou jednou zatrénovat na nočním tréninku a tam byl děravej, to bylo hrozný. Nevím, co se mu teď stalo. Chytal famózně.

Nedýchla na vás zase trochu reprezentační atmosféra? Že byste třeba ještě přehodnotil rozhodnutí startovat na mistrovství světa v Praze...
Pro mě jsou reprezentace a exhibiční utkání dvě rozdílné věci. V reprezentaci jsou rozhodující výkony. Jestli si to lidi užívají, nebo by tě rádi viděli, je jedna věc, ale výkony jsou rozhodující. Hlavně na mistrovství světa. Tam by měli jezdit hráči, kteří na to výkonnostně mají nejvíc a ne kvůli tomu, že mají dobré jméno. To nějak nezměnilo moje rozhodnutí.

Myslíte si, že se podobná akce, ještě někdy uskuteční?
Bylo by důstojné, kdyby se něco podobného udělalo během mistrovství světa. Všechno záleží na tom, jak se k tomu postaví svaz. Myslím, že hráči by nebyli proti, aby proběhlo rozloučení se zlatou generací během šampionátu. Podle mě se tam dají najít jeden dva dny, kdy je úplné volno a nějak se to tam dá vmísit. Řekneme to Gumovi (Šlégrovi) nebo Béďovi Ščerbanovi a vezmou si to na starosti. Myslím, že by se aréna vyprodala.

Ale když budete hrát v New Jersey play off, tak u toho nebudete.
Já kdyžtak přiletím...

bum, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace