Rubriky:

Reprezentace

Cestovatel Fogg stihl za 80 dní cestu kolem světa, Růžička musí vybrat vyvolené na MS

10. února 2015 12:28 - Praha

Hokejové mistrovství světa začne v Praze a Ostravě už za 80 dní. Zatímco dobrodruh Fogg v knize Julesa Verna za tu dobu stihl cestu kolem světa, reprezentační trenér Vladimír Růžička musí vybrat pětadvacet jmen do národního týmu, který doma zaútočí na vysněnou medaili.

 

Michal Doležal, ČTK

Pár jich je jistých, Růžička některým hráčům prostě za všech okolností věří. Do této kategorie patří útočníci Červenka s Klepišem, ač se museli z únorové akce národního týmu omluvit. Není pochyb ani o Němcovi, Sobotkovi, Novotném a po úspěšném testu schopnosti adaptace na mezistátní hokej vypadá téměř jistě i nominace Ručinského, jemuž bude v době MS už čtyřiačtyřicet let.

Nebyl to ale jen litvínovský veterán, kdo si při dvojutkání evropské tour s Ruskem (3:0 a 4:3) řekl o zvýšenou pozornost. Hodně vzrostly šance Saláka na post gólmanské jedničky. Úspěšný comeback do národního týmu přiblížil šampionát Čáslavovi s Kleslou, potřebnými dříči v útoku jsou Koukal, Zaťovič, Vondrka.

Kdo si řekl o MS
Salák – Němec, Čáslava, Klesla – Ručinský, Koukal, Sobotka, Novotný, Zaťovič, Vondrka

„Někteří kluci se teď ukázali jako nesmírně platní a potřební pro tým," míní trenér. Z evropské nabídky přicházejí do úvahy i sourozenci Kovářovi (brankář Jakub a útočník Jan), obránce Krajíček a pro útok drsňák Smoleňák či dravé mládí Simon nebo Tomáš Zohorna.

Určitě dojde i na posily z NHL, aktuálně jsou mimo play off třeba obránci Židlický, Polák, Zbyněk Michálek a do útoku Voráček, Milan Michálek, Hemský, Erat, Hanzal, Eliáš, Havlát, a když změní názor, že už nechce reprezentovat, tak i Jágr.

„Potřebuju odolné hráče, kteří na šampionátu v Praze nepodlehnou enormnímu tlaku, zachovají chladnou hlavu a nebudou zmatkovat," říká kouč.

Martin Kézr, Právo

Zrušit


Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace