Rubriky:

Reprezentace

Reprezentace se začne ve středu chystat na MS. Nové dresy pro přípravné duely odhaleny!

16. března 2015 14:13 - Praha
(Aktualizováno: 16. března 2015 14:58)

Už ve středu odstartuje příprava české hokejové reprezentace na květnový domácí světový šampionát. Trenér Vladimír Růžička povolal na kemp do Velkých Popovic nedaleko Prahy osmnáct hráčů z české extraligy, KHL, Finska a Německa, kterým již skončila klubová sezóna. V osmi přípravných duelech se národní tým představí v nových dresech, jež jsou inspirovány zlatem z domácího MS z roku 1947.

Sport.cz

"Někteří hráči už dohráli a potřebujeme je dostat na led. Příprava bude podobná jako minulou sezónu. Mužstvo se bude postupně doplňovat. Závěrečná nominace na mistrovství světa bude po utkáních s Finskem a necháme si asi nějaké hráče otevřené," uvedl na tiskové konferenci v Praze Růžička s ohledem na vývoj v NHL.

Pozvánku dostal i brankář Sparty Jan Lukáš, jenž je momentálně po návratu z hostování v prvoligovém Kladně až čtyřkou Pražanů a národnímu týmu bude hlavně vypomáhat při trénincích. Druhým pozvaným gólmanem je Matěj Machovský z Plzně. Od 24. března se k týmu připojí gólman Jakub Kovář z Jekatěrinburgu.

Z týmu Západočechů Růžička se svými asistenty Ondřejem Weissmannem a Jaroslavem Špačkem pozval ještě dalších pět hráčů Jakuba Jeřábka, Vojtěcha Mozíka, Dominika Simona, Jakuba Lva a Jana Schleisse. Z Vítkovic, které stejně jako Plzeň vypadly v předkole play off, se k reprezentaci připojí Lukáš Kovář, Vladimír Svačina a Ondřej Roman.

Šest hráčů národní tým posílí z Kontinentální ligy. Jsou mezi nimi i mistři světa Jiří Novotný z Jaroslavle a Martin Růžička z Čeljabinsku, který loni startoval na mistrovství světa, ale v této sezóně ještě nereprezentoval. Podobně v tomto ročníku za reprezentaci nehrál ani Robert Kousal z Podolsku.

Před MS odehraje reprezentace osm zápasů

Národní tým bude ve Velkých Popovicích trénovat od středy do pátku a od úterý do pátku příští týden. První ze série přípravným zápasů jej čeká 3. a 4. dubna v Lillehammeru, kde se utká s Norskem. Následně Česko čekají dvojutkání se Slovenskem, ve Švédsku a proti Finsku. Poté je již čeká start na MS, které začne 1. května.

Právě v osmi zápasech před šampionátem se reprezentace představí v dresech s novým designem. Inspirací byly ty z prvního domácího šampionátu z roku 1947, na kterém Československo získalo své premiérové zlato z mistrovství světa. Horní část a rukávy bílé i červené sady dresů ozdobí trikolóra v barvách státní vlajky, čelní části dresu dominuje státní znak.

Při světovém šampionátu se Češi představí ve stejných dresech jako na loňské olympiádě v Soči a posledním mistrovství světa v Minsku. Jen s tím rozdílem, že tmavou sadu s motivem státní vlajky nahradí klasická, červená verze.

"Vím, že mistrovství světa bude hodně sledované. I zápasy před šampionátem. Stávající sezóna je výjimečná, všichni jsou ve velkém očekávání. To je pro nás velká výzva a uděláme maximum pro to, abychom uspěli," řekl Růžička.

Nominace na přípravný kemp ve Velkých Popovicích:
Brankáři:
Jan Lukáš (Sparta Praha)
Matěj Machovský (Plzeň)
Obránci:
Jakub Jeřábek
Vojtěch Mozík (oba Plzeň)
Lukáš Kovář (Vítkovice)
Jan Kolář (Vladivostok/KHL)
Jakub Nakládal (TPS Turku/Fin.)
Útočníci:
Jakub Lev
Dominik Simon
Jan Schleiss (všichni Plzeň)
Vladimír Svačina
Ondřej Roman (oba Vítkovice)
Roman Horák
Robert Kousal (oba Podolsk/KHL)
Jiří Novotný (Jaroslavl/KHL)
Martin Růžička (Čeljabinsk/KHL)
Martin Zaťovič (Togliatti/KHL)
Petr Pohl (Eisbären Berlín/Něm.)
škv, ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace