Rubriky:

Reprezentace

Sobotka se po měsíci vrací na led. Snad se dám do mistrovství do pohody, doufá

31. března 2015 16:50 - Praha

Zranění jej provázejí takřka po celou kariéru. Otřesy mozku, operovaná ramena či koleno, které jej připravilo o loňskou olympiádu v Soči. Ani letos se českému hokejovému útočníkovi Vladimíru Sobotkovi zdravotní trable nevyhnuly, klubová sezóna s Omskem mu předčasně skončila 4. března, kdy si ve čtvrtém osmifinálovém zápase s Kazaní natrhl tříslo. Sedmadvacetiletý třebíčský rodák si ale tentokrát může oddechnout, o vrchol sezóny v podobě domácího MS by přijít neměl. „Od pana doktora Koláře jsem dostal povolení, že dnes můžu zkusit jít poprvé na led. Měsíční pauza byla fakt dlouhá,“ řekl Sobotka v úterý v pražských Letňanech, když se připojil do přípravy národního týmu.

 

Petr Horník, Právo

Tušíte, co s vámi tak dlouhá pauza může udělat?

Určitě to ze začátku bude nepříjemné, tak uvidíme, jak budu na ledě vypadat. Začnu trochu pomaleji, než si tříslo zvykne, a doufám, že se s ním nic nestane. Snad mi to vezme jen týden a pak se budu zase cítit jako normálně.

Třísla vás limitovala jen na ledě, nebo i v běžném životě?

Píchalo mě v nich i při normální chůzi. Snažil jsem se dělat svalová cvičení, která mi lékaři poradili, abych je posílil. Teď už potíže necítím. Tak jsem zvědavý, jak se budu cítit na ledě.

V Omsku vám vyšli vstříc, abyste se mohl léčit doma?

Domluvili jsme se, že na pár dní poletím na léčení do Prahy, nebyl v tom žádný problém. Pak jsem se do Omsku zase vrátil na čtvrtfinálovou sérii s Kazaní.

Nepřepadávaly vás černé myšlenky, že kvůli zranění můžete přijít o domácí šampionát?

Nad tím jsem nepřemýšlel. Byl jsem v kontaktu s českými doktory, kteří mi říkali, že léčba bude trvat kolem tří týdnů.

Jak jste se s dlouhou léčbou vypořádával?

Nebylo to nic moc. Jenom sedět a dívat se na hokej je vždycky nepříjemné. Ale do mistrovství světa je ještě dost času, tak snad se dám do kupy a dostanu se do pohody.

Pomohla vám i vyjádření reprezentačního kouče Růžičky, který dopředu vyhlásil, že s vámi pro MS počítá?

Pro takový ten vnitřní pocit je to určitě lepší. Na druhou stranu kvůli tomu cítím i určitou zodpovědnost.

Pomůže vám, že s reprezentací s vysokou pravděpodobností neodletíte k pátečním a sobotním utkání Euro Hockey Challenge v Norsku a budete se tak moct soustředit na tréninky a vylepšení formy?

Není kam spěchat, aby se tříslo znovu nenatrhlo, i když to už by se stát nemělo. Ale nikdy nevíte, co se může stát. Stačí blbý pohyb nebo náraz a mohl bych být zase měsíc mimo. To určitě nechceme, takže začnu pomalu a dál se budu věnovat i tréninkům na suchu kvůli zpevnění svalů.

Pojďme k Omsku. Jak klubové vedení vyhodnotilo účast ve čtvrtfinále play off, kde jste vypadli s Kazaní?

Samozřejmě nepanovala úplná spokojenost, ale oproti minulé sezóně, kdy se mužstvo pohybovalo u konce tabulky a ani se nedostalo do play off, se udělal velký pokrok. Určitě jsme nedosáhli maxima možného. I proto, že proti Kazani nám chybělo sedm zraněných hráčů. Vypadnutí se tedy dalo očekávat.

A hodnocení z osobního pohledu?

Byl jsem spokojený. Neměl jsem si na co stěžovat, nevyskytl se žádný problém. Jen jsem si musel zvyknout na to, abych tolik nedohrával souboje, jak jsem byl zvyklý v Americe. Snažil jsem se víc tvořit hru.

Loňského odchodu z NHL tedy nelitujete?

Určitě ne. Pořád si myslím, že to nebyl krok dozadu. Hrál jsem dvacet minut na zápas, zatímco v Americe jen patnáct nebo šestnáct. Takže po hokejové stránce si určitě nemůžu stěžovat. Navíc i životní styl a zázemí v Rusku se dá s NHL srovnat.

S Omskem máte smlouvu ještě na dvě sezóny, klauzule vám ale umožňuje návrat do NHL. Zvažujete ho?

Teď mám v hlavě jenom mistrovství světa.

Podle ruských médií by mohl Avangard v příštím ročníku vést Vladimír Růžička. To byste přivítal, že?

Taky jsem si to přečetl. Pro mě by to bylo jenom dobře, pokud se s Omskem dohodneme na další spolupráci. Ale tohle jsou jenom spekulace. Nevidím do toho, jak je Omsk s Růžou daleko. Ale lákalo by mě pod ním nastupovat.

Jan Škvor, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace