Rubriky:

Reprezentace

Program MS odhalen! Češi hned na úvod narazí na domácí Rusy

15. července 2015 13:54 - Praha

Mimořádně silného protivníka bude mít česká hokejová reprezentace na úvod mistrovství světa 2016. Svěřenci kouče Vladimíra Vůjtka začnou turnaj v pátek 6. května od 19:15 SELČ v moskevském Ledovém paláci proti domácím Rusům! Mezinárodní hokejová federace IIHF dnes zveřejnila rozpis zápasů v základních skupinách na svých oficiálních stránkách.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Na letošním domácím světovém šampionátu narazili Růžičkovi svěřenci na začátku na Švédy, Lotyše a Kanadu a ostrý start čeká Růžičkova nástupce Vladimíra Vůjtka i příští rok v Moskvě. Český národní tým totiž po Rusech čeká o den později Lotyšsko a za další dva dny Švédsko.

V dalším průběhu turnaj pak Češi postupně změří síly ještě s Norskem, nováčkem elitní divize mistrovství světa Kazachstánem, Dánskem a skupinu uzavřou, stejně jako letos, se Švýcarskem.

Soupeři české hokejové reprezentace v základní skupině na MS 2016
Pátek 6.5. 19:15 Rusko
Sobota 7.5. 19:15 Lotyšsko
Pondělí 9.5. 19:15 Švédsko
Čtvrtek 12.5. 15:15 Norsko
Pátek 13.5. 15:15 Kazachstán
Neděle 15.5. 15:15 Dánsko
Úterý 17.5. 11:15 Švýcarsko
Pozn.: Začátky zápasů jsou uváděny v SELČ.

Češi odehrají všechny své zápasy v nedávno otevřeném moskevském Ledovém paláci, kde bude od příští sezóny hrát své domácí zápasy v Kontinentální lize moskevské Dynamo. Utkání skupiny B se uskuteční v petrohradské aréně Jubilejnyj.

Otevíracími duely šampionátu budou souboje Lotyšska se Švédskem v Moskvě a Kanady se Spojenými státy americkými v Petrohradu. Pikantní bude první zápas pro Slovensko, které čeká bitva s Maďary.

Vstupenky na nadcházející MS půjdou do prodeje v průběhu podzimu letošního roku.

Složení skupin na MS 2016:
Skupina A (Moskva):
Rusko, Švédsko, ČR, Švýcarsko, Lotyšsko, Norsko, Dánsko, Kazachstán
Skupina B (Petrohrad):
Kanada, Finsko, USA, Slovensko, Bělorusko, Francie, Německo, Maďarsko
škv, Sport.cz

Zrušit