Česko - Švýcarsko 5:3Česká hokejová osmnáctka porazila na Memoriálu Ivana Hlinky Švýcarsko

Břeclav

Česká hokejová osmnáctka zdolala ve svém druhém vystoupení na Memoriálu Ivana Hlinky v Břeclavi Švýcarsko 5:3 a připsala si první body na turnaji. Dvěma góly k tomu přispěl útočník David Kofroň. V pondělí tým trenéra Roberta Reichela podlehl Kanadě 1:3, ve středu bude v závěrečném utkání skupiny A od 19:10 bojovat o postup do semifinále proti Švédsku.

V úvodu se po sice po skrumáži před brankářem Kořenářem radovali Švýcaři, ale sudí Fraňo s Hribikem gól neuznali. Ve 12. minutě se tak do vedení dostali domácí, když v přesilovce po soupeřově chybě zblízka skóroval osamocený Kodýtek.

Ve 24. minutě vyrovnal v početní výhodě Stadler, ale hned za 25 vteřin vrátil českému výběru vedení Kofroň. Po 57 vteřinách hry před 1780 diváky zvýšil na 3:1 Zachar a deset minut před koncem proměnil samostatný únik Kofroň.

Hned po 32 sekundách ale po protiútoku skóroval Lerch a v 56. minutě ještě více dramatizoval závěr Suter. Výhru Reichelova týmu pojistil 14 sekund před koncem při power play Pavlík.

Memoriál Ivana Hlinky hokejistů do 18 let:
Skupina A (Břeclav):
ČR - Švýcarsko 5:3 (1:0, 1:1, 3:2)
Branky: 24. a 50. Kofroň, 12. Kodýtek, 41. Zachar, 60. Pavlík - 24. Stadler, 50. Lerch, 56. Suter.
Kanada - Švédsko 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)