Rubriky:

Reprezentace

Palaščák mě vydíral, tvrdil na policii Růžička

26. srpna 2015 08:30 - Praha

Bývalý trenér hokejové reprezentace Vladimír Růžička u výslechu na policii uvedl, že ho podnikatel Miroslav Palaščák vydíral. Píše to Mladá fronta Dnes. Chtěl po něm prý 1,1 miliónu korun za to, že ještě jako kouč Slavie zmařil hokejovou kariéru jeho syna. Policie se zabývá podezřením, že Růžička během působení v pražském klubu chtěl úplatky od některých rodičů, aby jejich děti mohly hrát hokej.

 

Libor Zavoral, ČTK

Růžičkův advokát Vít Kučera se odmítl vyjádřit k tomu, co Růžička na policii vypověděl. "Nebudeme k tomu nic říkat," řekl MF DNES.

Aféru rozpoutalo v dubnu před mistrovstvím světa v Praze a Ostravě zveřejnění nahrávky, kterou si tajně pořídil Palaščák na schůzce s Růžičkou. Podnikatel podle svých slov zaplatil trenérovi půl miliónu korun za to, že jeho syn bude působit ve Slavii. Podle Růžičky šlo o sponzorský dar, který však nebyl zanesen do účetnictví klubu. Později tuto částku Palaščákovi vrátil.

Přihlásili se však i další rodiče, po kterých olympijský vítěz z Nagana údajně žádal peníze. Růžička to odmítá s tím, že šlo o takzvané výchovné, které požadují kluby při přestupech hráčů.

Kvůli kauze Růžička u hokejové reprezentace začátkem června skončil. Nyní je koučem extraligového nováčka Chomutova.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace