Rangers počtvrté vyhráli, Jágr přidal dva body

NEW YORK

Hokejisté New Yorku Rangers vyhráli čtvrteční zápas NHL na ledě Atlanty 6:3 a v jeho dresu bodovali všichni čeští hráči v sestavě kromě Marka Malíka. Jaromír Jágr zaznamenal další dva body za gól a asistenci, stejného úspěchu dosáhl Petr Průcha. Nahrávkou své konto obohatili Martin Straka a Michal Rozsíval, v domácím týmu pak Jaroslav Modrý.

Jágr do utkání nastoupil s nataženým stehenním svalem, který si poranil ve středu na tréninku, a během první třetiny musel být dokonce ošetřován a poté si postižené místo ledoval. Český útočník přesto dokázal vstřelit jednadvacátý gól letošní sezóny, kterým v závěru druhé třetiny poslal Rangers do vedení.

"Nevím, jak to přesně popsat, ale zápasy proti Atlantě nejsou příliš tvrdé. Hodně se bruslí. Musíte si dát ale pozor, abyste využili své šance, protože talentovaní střelci Trashers trestají veškeré chyby," prohlásil Jágr po utkání.

Trenér Atlanty Bob Hartley si po třetí prohře za sebou posteskl nad neplněním taktických pokynů svých svěřenců. "Za žádnou cenu nesmíte nechat Jágrovi prostor. Jenže bohužel, špatně jsme komunikovali a nesmyslně couvali," hněval se kouč. To se příkladně ukázalo právě při klíčové akci utkání, kdy se tři hráči hostí řítili na přesilu soupeře. Jágr se však typickou "zasekávačkou" na střed zbavil svého strážce a ranou švihem nedal brankáři Garnettovi, jenž vystřídal Schieldse, šanci.

Ani po zisku dvou bodů ale Rangers neodjeli z Atlanty v radostném rozmaru. Přišli totiž o gólmanskou jedničku Kevina Weekese, jemuž pohmoždila kotník padající branková konstrukce. "I tak si ale věříme. Už jsme zdolali pár silných protivníků," upozornil Jágr, zatímco trenér Thrashers pokračoval v kritických slovech. "Velké týmy mají opory ve svých brankářích, nás ale žádný důležitými zákroky nepodrží."

Vokoun podržel Nashville

Nashville vedl po čtyřiceti minutách nad Los Angeles 4:0, jenže po výpadku v závěrečné části, kterou prohrál na střely 7:22, mohl být rád, že uchránil alespoň jednogólový náskok. "Asi jsme soupeře podcenili. V poslední třetině jsme mu nabídli snad 18 šancí ke skórování," posteskl si kouč Predátorů Barry Trotz.

Domácí měli štěstí, že se v tradičním světle představil gólman Tomáš Vokoun, který si připsal pětatřicet zásahů. Společně s Židlickým byli strůjci těsného vítězství. Ofenzivní zadák přihrál na tři góly a v posledních třech duelech zaznamenal šest bodů.

Hosty na koně posadilo vyloučení bitkaře Hordichuka, který na začátku posledního dějství napadl Averyho. Ten předtím srazil na mantinel hvězdu Paula Kariyu. Hordichuk vyfasoval všechny možné tresty - osobní desetiminutový, do konce utkání, pětiminutový za rvačku a ještě dvouminutový za to, že ji vyprovokoval. "To nám ke snížení pomohlo," připustil kouč Kings Andy Murray.

Dvě "slepené" trefy Näslunda s Carterem otočily nepříznivé skóre ve prospěch Vancouveru, jenž porazil San Jose 3:2. Svých prvních dvou bodů v sezóně (1+1) dosáhl v dresu vítězů útočník Wade Brookbank.

Atlanta - New York Rangers 3:6 (1:1, 2:3, 0:2)
Branky: 7. Marián Hossa (Modrý), 23. Savard, 37. Vjačeslav Kozlov - 13. J. Ward, 21. Průcha (Jágr), 23. Nylander, 38. Jágr (Straka, Průcha), 49. Betts, 60. Ortmeyer (Rozsíval). Zásahy brankářů: Weekes 19/16, Lundwvist 6/6 - Shields 13/10, Garnett 19/17. Diváci: 16079.
Nashville - Los Angeles 4:3 (2:0, 2:0, 0:3)
Branky: 6. Upshall, 10. Kariya (Židlický, Vokoun), 26. S. Sullivan (Židlický), 31. Hall (Židlický) - 42. a 58. Armstrong, 60. Corvo. Zásahy brankářů: Vokoun 38/35 - LaBarbera 33/29. Diváci: 16810.
Vancouver - San Jose 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)
Branky: 27. Brookbank, 48. Näslund, 49. A. Carter - 9. Marleau, 42. Goc. Zásahy brankářů: Auld 22/20 - Nabokov 20/17. Diváci: 18630.
4. Colorado22113884:7525
5. Minnesota21921057:5120
Pacifická divize:
1. Los Angeles23151788:6731
2. Dallas21141675:6229
3. Phoenix241121165:6124
4. San Jose22841056:7220
5. Anaheim23841158:6520
Pozn.: Za názvem klubu následuje počet zápasů, počet výher, počet porážek v prodloužení či po samostatných nájezdech a počet porážek v normální hrací době.