Jágr, Hertl, Krejčí a Hudler nejedou na Světový pohár. Prosadí se pátý v pořadí?

8. září 2016 12:10 - Praha

Tři roky po sobě si drží solidní střeleckou bilanci, celkem Ondřej Palát vstřelil 55 gólů, získal 162 bodů v 218 zápasech základní části NHL. Vše v dresu Tampy Bay. Pokud budeme brát za měřítko NHL, která vyšle největší esa do Světového poháru, měl by být Palát ofenzivním českým klenotem. Proč? Jaromír Jágr, Tomáš Hertl, David Krejčí a Jiří Hudler nejedou. Každý z této čtveřice dal více, případně stejně gólů v minulé zámořské sezóně než Palát, ale on jediný z této pětky jede bojovat do Toronta.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Máte za sebou první tréninky, jaká je nálada?

Cítím se dobře, sestava taky vypadá dobře. Dělali jsme hodně cvičení v pětkách, abychom se sehráli. Hraju s Pastou (Pastrňák) a Hanzim (Hanzal), takže to klape dobře.

V čem by měla být vaše největší síla?

Hanzi je veterán, který je vysoký a má sílu na puku, já s Pastou zkusíme něco vymyslet, Pasta je rychlý, má šikovné ruce, já se budu snažit lítat po rohách a bojovat o puky. Myslím, že trenéři to rozložili dobře, uvidíme, jak to bude vypadat v přípravném zápase s Ruskem.

Sezóna začne o něco dříve, kratší příprava, méně utkání na rozehrání...

Je to dobrý, v NHL máme více zápasů, abychom se rozehráli, tady jsou tři a hned proti takovým hráčům (Česko má ve skupině Kanadu, USA a výběr Severní Ameriky). To bude něco jiného, ale věřím, že jsou všichni kluci připraveni. Snažil jsem se jít na led co nejdřív, už jsem na ledě měsíc a půl.

Světový pohár se hraje po dvanácti letech, jde o výjimečnou akci, jste nervózní?

Nervozita trochu je, ale není to nic hrozného, těším se. V dětství jsem snil o takovém turnaji. Bude to dobrá zkušenost, doufám, že uděláme dobrý výsledek.

Co je dobrý výsledek?

Hlavně dobře hrát jako tým a postoupit ze skupiny by bylo super.

Letní přípravu vám zpestřily svatby bývalých spoluhráčů, takže byl čas i na zábavu, je to tak?

Je pravda, že víkendy byly trochu zabité, ale zvládnul jsem to, bylo hodně srandy.

Světový pohár se hraje po dvanácti letech, ten poslední se konal, když vám bylo třináct let...

Bavil jsem se o tom s Markem Malíkem, který ho hrál a říkal, že to bylo hrozně těžké. Je to něco jiného než olympiáda a mistrovství světa, kde jsou všichni rozehraní.

Když se vydaří výjimečná věc, někteří hráči se nechávají tetovat na památku, byl by to i váš případ?

Žádné tetování nemám, ani jsem nepřemýšlel o tom, ale kdyby přišel Stanley Cup, nebo jsme vyhráli Světový pohár, tak bych možná něco dal, ale nemám nic vybraného, bylo by to něco spontánního.

Libor Kalous, Jan Škvor, Sport.cz

Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.

Patička stránky: