Pro nominaci dělám maximum, ale jsem realista, říká Hořava

19. dubna 2006 11:35

Nejlepší sezónu v kariéře prožil ve švédském MoDO hokejista Miloslav Hořava. Třiadvacetiletý forvard nyní bojuje o účast na světovém šampionátu v Lotyšsku, z případného vyřazení z nominace ale nedělá tragédii. "Byla by to parádní tečka za sezónou, ale je tu řada lepších útočníků," říká kladenský odchovanec v rozhovoru pro Právo.

 

PRÁVO/Michaela Říhová

Nosíte v hlavě sen o účasti na letošním mistrovství světa?
Byla by to parádní tečka za mou nejlepší sezónou v kariéře, ale je tu řada lepších útočníků, kteří mají i víc zkušeností než já. Navíc ještě dorazí posily ze zámoří, takže konkurence bude obrovská a raději si nedělám přehnané naděje.

Nebude tedy pro vás zklamáním, pokud se mezi 25 nominovaných do Lotyšska nevejdete?
Určitě to přežiju, i když se snažím pro nominaci dělat maximum. Jsem ale realista, který je vděčný za každou příležitost v národním mužstvu, vždyť ještě loni na podzim se mi to zdálo jako hodně nedosažitelná meta. Pokud se mi bude dál dařit dávat góly, snad se dostanu alespoň na poslední turnaj evropské tour do Stockholmu.

Góly se vám dařilo střílet i ve švédské lize, nakonec jste byl jejím třetím nejlepším kanonýrem...
Ani jsem to nečekal a 19 branek je v defenzívně zaměřené soutěži snad solidní vizitkou. Dostal jsem v MoDo parádní prostor ke hře, trenér mi věřil a posílal mě stále na led. Hodně mi pomohlo působení v klubu ještě v juniorském věku i znalost jazyka.

Jak klub přijal vyřazení v prvním kole play-off s pozdějším finalistou Färjestadem?
Před sezónou vedení vyslovilo obavy, abychom nemuseli hrát baráž o udržení, takže účast v bojích o titul byla brána za maximum. Färjestad byl jednoznačně lepší. Sice jsme se štěstím uhráli jedno utkání, ale jinak nás soupeř přehrával a v jeho dresu patřila mezi nejlepší i česká trojice Patera, Ševc, Hamr.

Skončila vám v MoDo smlouva, budete jednat o jejím prodloužení?
Chtěl bych, teprve se ale dohadujeme na podmínkách. Pokud by to nevyšlo, hledal bych angažmá jinde ve Švédsku, nebo v sousední finské lize. Návrat domů mě ve 24 letech zatím neláká.

Stihl jste sledovat výkony mateřského Kladna v extralize i úspěšnou trenérskou misi otce na střídačce Znojma?
Docela pozorně přes internet, tátu jsem dokonce v semifinále proti Spartě viděl v akci na vlastní oči. Dobře rozjeté kladenské mužstvo zastavila velká marodka, jinak mohlo udělat play-off. Lednový rozprodej byl pak pochopitelný krok, ušetřily se alespoň peníze.

Martin Kézr, Sport.cz, Právo

Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.

Patička stránky: