Rubriky:

Reprezentace

Živě

Hokejovou dvacítku doplní v přípravě na MS i uzdravený Kaše

21. prosince 2016 12:43 - Praha

Hokejová reprezentace do 20 let může na mistrovství světa počítat i s uzdraveným Davidem Kašem. Devatenáctiletý útočník Chomutova měl v minulých týdnech zdravotní problémy, ale v úterý mu lékaři definitivně povolili návrat na led a dnes Kaše odletěl do zámoří za národním týmem.

 

Milan Malíček, Právo

"Teď je pro mě nejdůležitější, že tam hlavně jedu. Dlouho jsem netrénoval, ale už jsem byl na ledě. Musím si zase jen trochu zvyknout, ale jinak jsem se cítil dobře," uvedl Kaše pro deník Sport.

Mladší bratr Ondřeje Kašeho, jenž si aktuálně vybojoval místo v kádru Anaheimu v zámořské NHL, si nejprve v listopadu poranil kostrč. Po návratu na led si po pádu na branku poranil plíci.

Jeho start na juniorském MS původně nevypadal reálně, následně se ale jeho zdravotní stav začal lepšit a po sérii vyšetření mu lékaři povolili, aby se připojil k týmu.

"Je to jeden z našich klíčových hráčů, proto jsme se rozhodli, že na něj budeme čekat," řekl trenér reprezentace Jakub Petr při zveřejnění širší nominace. Pokud se nestane nic nečekaného, představí se Kaše již na třetích "dvacítkách" v kariéře.

Mistrovství světa hráčů do 20 let se v Montrealu a Torontu uskuteční od 26. prosince do 5. ledna. Češi se v základní skupině utkají s Finskem, Švýcarskem, Dánskem a Švédskem.

ČTK

Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace


Tour de France 2019

106. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France začíná v sobotu 6. července v Bruselu a vyvrcholí v neděli 28. července v Paříži. Z loňského roku vítězství obhajuje velšský cyklista Geraint Thomas. Z Čechů se letos na startu představí pouze Roman Kreuziger.