Rubriky:

Reprezentace

Zatím jsem spíš takový fotr přes Skype, směje se gólman, který se postaví Švédům

9. února 2017 11:45 - Praha

Do reprezentační branky se vrací po deseti měsících. Volba gólmana pro čtvrteční večerní zápas Švédských her proti domácím hokejistům padla na 28letého Jakuba Kováře chytajícího v ruském Čerepovci.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Tušil jste, že v Göteborgu naskočíte hned do prvního zápasu?

Ne, až ve středu ráno jsem byl určen na Švédy. Bylo jasné, že se o porci utkání s Francíkem (Pavel Francouz) podělíme, a neřešil jsem, který soupeř na mě vyjde. Jsem rád za šanci ukázat, že ještě umím chytat. Cítím se teď asi nejlíp za celou sezónu, tak doufám, že si to přenesu i do nároďáku.

Nepoznamenal vás marný boj Čerepovce o play off?

Snažím se neupadat do psychické jámy, i když tým prohrává. Myslel jsem, že nálada bude ještě horší, když počtvrté za sebou uniklo play off, ale už jsou docela zvyklí. Snažím se dělat v brance to nejlepší, co můžu, a mít tak dobrý pocit ze svých výkonů.

Přispívá k pohodě i nová role otce?

Na tu si ještě zvykám, zatím jsem spíš jen takový fotr přes Skype... Žena se synkem byli během celé sezóny doma v Česku. Měli za mnou poprvé přiletět v listopadu, jenže malej onemocněl. Pak jsme hráli měsíc skoro pořád venku, tak to nemělo cenu, a teď po repre pauze už máme jenom tři zápasy. Snad je dohrajeme se ctí.

Takže jste synka, který se narodil v létě, moc neviděl?

V Čerepovci byli docela vstřícní, takže jsem domů za miminkem lítal každý měsíc. Byl jsem doma šestkrát na tři čtyři dny, takže nějaký čas jsem s rodinou přece jen strávil.

Proč jste dali synkovi nezvyklé jméno Tobin?

Chtěli jsme Tobíka, ale kvůli koncovce ř v příjmení jsme zamítli klasickou podobu Tobiáš.

Váš bratr a kapitán reprezentace Jan má dvouměsíční dítě. Porovnáváte zkušenosti?

On je taky spíš táta přes telefon. Teprve až se sejdeme v létě a budeme měsíc dva s prckem, tak můžeme porovnat, kdo má větší pytle pod očima a kdo toho míň naspal... (smích)

Martin Kézr, Právo

Zrušit


Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace


MS v hokeji 2019

83. hokejové mistrovství světa proběhlo od 10. do 26. 5. 2019 na Slovensku. Na šampionátu triumfovala reprezentace Finska, druzí skončili hokejisté Kanady. V souboji o třetí místo porazili Rusové tým České republiky. 84. MS v hokeji se odehraje 8. až 24. května 2020 ve Švýcarsku.