Rubriky:

Reprezentace

Vražedný začátek pro české hokejisty! Nejprve pikantní bitva, následuje silný trojboj

8. srpna 2017 11:52 - Praha
(Aktualizováno: 8. srpna 2017 12:19)

Mimořádně náročný vstup do turnaje čeká českou hokejovou reprezentaci příští rok na světovém šampionátu v Dánsku. Svěřence trenéra Josefa Jandače čeká na úvod 5. května prestižní bitva se Slováky, následovat budou zápasy se Švédy, Švýcary a Rusy. Mezinárodní hokejová federace IIHF rozpis utkání zveřejnila na svých oficiálních stránkách.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Se Slováky se čeští hokejisté na vrcholné akci naposledy utkali před třemi lety a shodou okolností se rovněž jednalo o vstup do mistrovství světa. Svěřenci kouče Vladimíra Růžičky tehdy v Minsku ještě necelé tři minuty před koncem základní hrací doby prohrávali, pak ale vyrovnal Jaromír Jágr a v prodloužení rozhodl o vítězství 3:2 Jakub Klepiš.

Zápasy české reprezentace v základní skupině MS 2018:  
Sobota 5. května 20:15 Slovensko
Neděle 6. května 16:15 Švédsko
Úterý 8. května 20:15 Švýcarsko
Čtvrtek 10. května 20:15 Rusko
Pátek 11. května 20:15 Bělorusko
Neděle 13. května 16:15 Francie
Pondělí 14. května 20:15 Rakousko

Češi příští šampionát odehrají v kodaňské Royal Areně, jež má kapacitu 12 500 míst. Po Slovácích je ve skupině A čeká náročný trojboj s obhájcem titulu Švédskem, Švýcarskem a Ruskem, poté přijdou na řadu souboje s papírovými outsidery Běloruskem, Francií a Rakouskem.

Skupina B se odehraje v Herningu v hale Jyske Bank Boxen, která pojme 11 tisíc fanoušků. Představí se v ní Kanada, Spojené státy americké, Finsko, Německo, Lotyšsko, Norsko, Dánsko a Jižní Korea.

Mistrovství světa odstartuje 4. května, boje v základních skupinách potrvají do 15. května. O dva dny později se v Kodani a Herningu uskuteční čtvrtfinále, semifinále a boje o medaile bude hostit už jen dánská metropole. Nový šampión bude znám 20. května.

škv, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace