Reprezentace

Švédsko - Rusko 3:1

Švédové porazili Rusko, o vítězi turnaje rozhodne derby

28. dubna 2018 17:50 - Stockholm

Hokejisté Švédska porazili na Švédských hrách ve Stockholmu Rusko 3:1. Už po druhé třetině vedli 3:0, Rusko sice v závěrečném dějství snížilo, přesto prohrálo v Euro Hockey Tour už popáté za sebou a propadlo se na dno tabulky celého seriálu. Vítěze turnaje určí nedělní severské derby, sborná se utká s českým týmem o třetí příčku.

Ve vyrovnaném úvodním dějství měli nad střelci dlouho navrch brankáři Helleberg a Košečkin. Domácí gólman udržel čistý štít i v oslabení v polovině první třetiny, kdy pykal Johan Larsson. V 18. minutě si na druhé straně vychutnal zapomenutý Norman Košečina a poslal Seveřany do vedení.

Série tří početních výhod v úvodu druhé části, z nichž dvě hráli znovu Rusové, změnu stavu nepřinesla a poté Švédové rozhodli zápas dvěma trefami během 72 vteřin. Kempe nejprve kouzlil v útočném pásmu, postupně na sebe navázal tři protihráče, a tak nebylo divu, že mohl oslovit zcela volného Piluta, který v koncovce nezaváhal. Povedenou individuální akcí vzápětí zvýšil Jacob Nilsson.

Frustraci Rusů dokumentoval Sošnikov, jenž si těsně před přestávkou za naražení zezadu vysloužil trest na dvě plus deset minut. V 54. minutě se sice gólu dočkala i sborná, jenže trefa Byvalceva byla jen labutí písní.

Švédské hokejové hry ve Stockholmu, turnaj Euro Hockey Tour:
Švédsko - Rusko 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 18. Norman (Janmark), 34. Pilut (Kempe), 35. J. Nilsson - 54. Byvalcev (Kablukov). Rozhodčí: Salonen, Pajula (oba Fin.) - Persson, Malmqvist (oba Švéd.). Vyloučení: 4:3, navíc Sošnikov (Rus.) 10 min. Bez využití. Diváci: 5696.
Švédsko: Hellberg - J. Klingberg, E. Gustafsson, A. Larsson, Ekman-Larsson, Almquist, Wikstrand, Brännström, Pilut - L. Andersson, Zibanejad, Janmark - Pettersson, Backlund, Kempe - J. de la Rose, J. Larsson, Pääjärvi - C. Klingberg, Norman, Everberg - J. Nilsson. Trenér: Rikard Grönborg.
Rusko: Košečkin - Nestěrov, Marčenko, Kiselevič, Chafizullin, Jakovlev, Bereglazov, Gavrikov, Trjamkin - Grigorenko, Andronov, Šalunov - Bučněvič, Anisimov, Dadonov - Galijev, Tkačov, Sošnikov - Mamin, Kablukov, Michejev - Byvalcev. Trenér: Ilja Vorobjov.