Třetí gól nám srazil vaz, Kanada si pak s námi hrála, věděl Neuvirth

Marek Burkert (Toronto)Sport.czPrávo

Vytrpěl si zápas až do konce. I když Michal Neuvirth předvedl v českém brankovišti celkem 44 zákroků, debaklu 0:6 v zápase s Kanadou nezabránil. „Šest gólů je hodně, chtěl jsem chytit každou střelu,“ litoval český brankář po úvodním zápase na Světovém poháru v Torontu.

Sidney Crosby se nemýlil, brankář Michal Neuvirth je překonán. Kanada - Česko 1:0 na Světovém poháru.

Kanada - Česko 6:0

Už v 50. vteřině jste fantasticky lapil Crosbyho střelu z brejku, co jste si v tu chvíli říkal?

Že to byl dobrý zákrok, ale celý těžký zápas je ještě přede mnou.

V 9. minutě přišel první klíčový moment, kdy jste se kvůli Stamkosovu pobytu v brankovišti nemohl rychle otočit na další Crosbyho střelu.

Těžko hodnotit, bylo to 50 na 50. Měli jsme dobrý začátek, pak jsme dostali smolný gól a už se to vezlo.

Dá se říct, že vás definitivně zlomil Bergeronův třetí gól z poslední vteřiny úvodní třetiny?

Ten nám určitě srazil vaz. Sice jsme bojovali, ale soupeř hrál o hodně líp.

V zápase jste měl jeden těžký zákrok za druhým, jste hodně vyčerpaný?

Byl to hodně těžký zápas, oni pořád stínili před bránou a v tom byl veliký rozdíl, že Price viděl skoro všechny puky a já viděl tak polovinu.

Myslíte, že se Kanada poučila z odpolední porážky USA a nechtěla něco podobného dopustit?

To ne, oni byli připravení. Začali jsme dobře, pak jsme ale dostali jeden gól, druhý a pak si už s námi hráli.

Nechtěl jste se nechat vystřídat?

Určitě to bylo těžké psychicky. Snažil jsem se každou střelu chytit, ale šest gólů je hodně... I tak je to ale dobrá zkušenost a pomůže mi dál v kariéře.

Co si lze z takového zápasu vzít?

Turnaj dál pokračuje. Je jedno, jestli to skončilo 1:0 nebo 6:0, máme 0 bodů, ale pořád to taky máme ve svých rukách.

V dalším zápase se v pondělí utkáte s Evropou a porážku už si nesmíte dovolit.

Turnaj zdaleka nekončí, musíme to hodit za hlavu a jít dál, v neděli dobře potrénujeme a uvidíme.