Rubriky:

Tipsport Cup

Únava Pardubicím postup nevzala

27. srpna 2007 20:30 - PRAHA

Hokejisté Pardubic na náhradním domácím ledě v Chrudimi i bez čtyř reprezentantů v pondělí porazili Třinec a postoupili do finále Tipsportu cupu, přestože se jen o pár hodin dříve vrátili z náročného zájezdu do Švýcarska.

„Přijeli jsme domů v šest ráno a na odpočinek měli málo času, ale snažili jsme se alespoň dobře vyspat a přes hlásící se únavu dokázali zahrát s velkým nasazením. Soupeře jsme přebruslili i přestříleli,“ uvedl v České televizi autor čtvrté branky vítězů Michal Šeda.

Ten po chytré Somíkově přihrávce tvrdou ranou pečetil postup.„Udělali jsme vše proto, abychom přes náročný program utkání zvládli, cením si houževnatosti týmu,“ doplnil kouč Miloš Říha.

Třinec bez zraněného Pácala testoval lotyšské opory Vsetína Berzinše i Andersonse a dvakrát dotáhl vedení Pardubic. Vítězný gól Moelleru přišel jen 16 sekund po vyrovnání hostů na 2:2, když se Blažek chytře prosadil z otočky.

Čechmánek v brance Ocelářů byl zaměstnanější než protějšek Koutský, ani 33 zásahy ale Třinec nespasil. „Domácí dobře hlídali střední pásmo, my se těžko dostávali do útočné fáze,“ litoval trenér Jiří Juřík. Pardubice si i finále zahrají 4. září v Chrudimi s vítězem úterního duelu České Budějovice-Karlovy Vary (17:00, ČT 4).

Moeller Pardubice - Oceláři Třinec 4:2 (1:1, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 4. Kolář (Čech), 28. Snopek (M. Hlinka), 30. Blažek, 56. Šeda (Somík) - 8. Martynek (Peterek), 30. J. Štefanka (Sekeráš). Rozhodčí: Minář - Křivský, Hejduk. Vyloučení: 7:10. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 820.
Pardubice: Koutský - Snopek, Šeda, Nakládal, Havíř, Linhart, Posmyk, Kolář II, Čech - Somík, Hlinka, Andrašovský - Ondřej, Blažek, Tvrdík - Starý, Koukal, Cetkovský - Klejna, Rákos, Zohorna. Trenéři: Říha a Rohlík.
Třinec: Čechmánek - Andersons, Kania, Sekeráš, Švarný, Seman, Malec - Skořepa, Štefanka, Kalusz - Martynek, Peterek, Zálešák - Korhoň, Stals, Berzinš - Polanský, Panik, Pavelek. Trenéři: P. Marek a Juřík.

kez, Sport.cz, Právo

Časová osa: Tipsport Cup

Filtr článků - Tipsport Cup


Podsekce:

       

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..