Tipsport Cup

Hokejový Tipsport Cup vyhrály po nájezdech Pardubice

4. září 2007 19:59 - PRAHA

Hokejisté Pardubic jsou vítězi nového ročníku Tipsport Cupu, letní soutěže převážně extraligových celků. Ve finále porazili v Chrudimi Karlovy Vary 3:2 po samostatných nájezdech, když dvě minuty před koncem normální hrací doby prohrávali 1:2. Pardubice se v zápase musely obejít bez slovenských opor Jána Lašáka a Petera Puchera, první třetinu navíc kvůli nastřelenému nártu nedohrál obránce Jan Snopek.

Finále Tipsport Cupu se muselo hrát na zimním stadiónu v Chrudimi, protože pardubická aréna prochází rekonstrukcí, přesto Pardubičtí předváděli, že se hraje v jejich domácím prostředí. Při oslabení Karlových Varů ve čtvrté minutě zápasu musel Mensator likvidovat dvě šance Rolinka i výpad Somíka. Díky tomu mohli jít do vedení hosté. Kristek se protáhl mezi dvěma obránci, ale sám před brankářem trefil jen horní tyčku branky.

Další přesilovou hru ve třinácté minutě zvládly Pardubice už za pět vteřin. Ačkoli Hlinka prohrál vhazování v útočném pásmu, pohotový Rolinek obehrál karlovarského obránce a bekhendem propasíroval puk za Mensatora. Gól vzápětí věnoval nedávno narozenému synovi gestem, při kterém jakoby choval malého potomka. V brance Pardubic nahradil zraněného Lašáka Alexander Hylák a v šestnácté minutě i on lovil puk ze sítě. Branka ale nebyla uznána, protože Kumstát projel brankovištěm.

Další břevno pro Vary

Na začátku druhé třetiny se na Mensatora řítil Tvrdík, ale mladý gólman zvládl jeho střelu vyrazit. Z nenápadné akce naopak jeho spoluhráči dokázali vyrovnat. Kristek si najel do útočného pásma a vypadalo to, že bude z pravého rohu hledat přihrávkou někoho ze spoluhráčů. Nakonec ale švihem vystřelil a Hylák nestačil zareagovat. Kromě skóre srovnali karlovarští hokejisté i hru, Hylák musel zasahovat proti nebezpečným střelám Melenovského i Bílka.

Marek Melenovský byl nejblíže k vstřelené brance ve 42. minutě, jenže jeho první ránu Hylák vyrazil a napodruhé jeho střelu zastavila horní tyčka, pro Vary už podruhé v zápase. Za další čtyři minuty už to hostům vyšlo při přesilové hře. Milan Procházka našel rychlou křížnou přihrávkou na pravé straně Bílka a na jeho projektil už se Hylák nestačil včas přesunout.

Hlinka zařídil vyrovnání

Při přesilovce osm minut před koncem základní hrací doby ostřelovali Pardubičtí hostující branku, ale brankář Mensator zářil, jednou mu pomohla horní tyčka. Za další tři minuty se před něj dostal osamocený Pivko, v rozhodujícím okamžiku však sjel pardubickému útočníkovi puk z hokejky. Mensator už měl v té době na kontě přes třicet úspěšných zákroků, a necelé tři minuty přece jen podruhé v zápase kapituloval. Bleskovým výpadem zpoza branky jej zaskočil Miroslav Hlinka.

Pět vteřin před koncem normální hrací doby udělaly Pardubice chybu při střídání a za příliš mnoho hráčů na ledě musel jeden z domácích borců na trestnou lavici. Prodloužení tak začalo v početní výhodě čtyři na tři ve prospěch Karlových Varů, z čehož ovšem hosté nic vytěžit nedokázali. Utkání tak dospělo až k samostatným nájezdům. Prvním úspěšným byl ve druhé sérii domácí Pivko a když Bílek následně neproměnil, mohly Pardubice slavit.

Tipsport Cup - finále:
Moeller Pardubice - Energie Karlovy Vary 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 13. Rolinek (M. Hlinka), 58. M. Hlinka, rozhodující sam. nájezd Pivko - 26. Kristek, 46. Bílek (Pech). Rozhodčí: Minář - Bláha, Kalivoda. Vyloučení: 7:4. Využití: 1:1. Diváci: 1528.
Pardubice: Hylák - Píša, Čech, Richter, Havíř, Snopek, M. Šeda, Posmyk, Linhart - Sýkora, Hlinka, Rolinek - Somík, Pivko, Andrašovský - Tvrdík, Blažek, Ondřej - Klejna, Cetkovský, Zohorna. Trenéři: Říha a Rohlík.
Karlovy Vary: Mensator - Dobroň, Mudroch, Němec, Řezníček, Grof, Duben, Hanzlík, Ustrnul - Kumstát, Skuhravý, Košťák - Bílek, Kraft, Skladaný - Melenovský, Kristek, Hluchý - Zucker, Pech, Procházka. Trenéři: Venera, Baďouček a Kněžický.