Rubriky:

Tipsport Cup

Hlinka: Věřili jsme ve zvrat do poslední chvíle

5. září 2007 10:00 - CHRUDIM

Pohárová hokejová trofej Tipsport Cup při těsném vedení Karlových Varů 2:1 už zvolna mířila do západních Čech, ale finále dospělo do dramatického vyvrcholení. Na jeho konci v úterý zůstal po samostatných nájezdech úsměv na tváři hráčům Pardubic, kteří za rozhodující vítězství inkasovali také finanční prémii ve výši půl miliónu korun.

Pardubičtí i přes mnohdy zoufalé pohledy ke stropu haly po zahozených příležitostech věřili, že jejich závěrečný tlak přinese ovoce. "Jeden gól nic neznamená. Také jsme vedli o gól a nakonec doháněli ztrátu. Šance jsme na to měli, nebylo to jednoduché, Vary hrály hodně dobře, ale věřili jsme tomu a nakonec se nám to i podařilo," uvedl pro ČTK krátce po utkání Miroslav Hlinka.

Právě on se ukázal jako správný kapitán, když v 58. minutě sám vyrovnal. "Využili jsme tam malou chvilku nepozornosti. Dostal jsem od Zdeňka Ondřeje dobrý puk za bránou a hned jsem se na první tyčce snažil ho zasunout co nejrychleji, aby s tím měl brankář buď alespoň problém, nebo se nestačil přesunout," popsal svůj záměr Hlinka. "Nakonec to tam padlo, ale tak to v hokeji chodí. Měl jsme v té přípravě mnohem víc vyloženějších gólových šancí, ale někdy to tam nepadá a pak tam padne takovýhle gól z rychlé akce," dodal Hlinka.

Účast v poháru bral jako dobrou zkoušku. "Bylo tam dost kvalitních zápasů s dobrými soupeři. Na druhou stranu jsme si vyzkoušeli i některé věci, které je dobré si s těmi soupeři vyzkoušet v předsezonním období," pochvaloval si Hlinka. "Jsme především rádi, že jsme zvládli semifinále s Třincem, protože tam jsme byli opravdu unavení. Tam se ukázala nejen herní kvalita, ale i mentální síla mužstva, že jsme to jen nuceně neodjezdili," připomněl Hlinka nelehký duel krátce po návratu ze švýcarského turné.

Skuhravý: V lize snad budeme mít víc štěstí

Jeho protějšek s kapitánským "céčkem" na hrudi Václav Skuhravý litoval porážky, ale našel si v těžké chvíli i pozitiva. "Ta dnešní prohra určitě mrzí, ale myslím, že v průběhu celého poháru jsme odvedli kus práce a hráli dobře. Že nám to pak uteklo takhle před koncem, takovej je život. Snad jsme si tu smůlu vybrali dneska a v lize budeme mít více štěstí," věřil po úterním finále Skuhravý.

Také on soutěž jako zpestření přípravy uvítal. "Pohár jako takový je dobrou přípravou. Je to soutěžní zápas a má to větší tempo, než kdyby to byl normální přátelák. Takže ta příprava na ligu je lepší, než když se ten pohár nehrál. Soutěžní zápas dá hráči víc než přátelský," uvedl Skuhravý.

Hosté se dnes vedoucí branky dočkali až ve 46. minutě, přestože si zajásali již o pár minut dříve po střele Melenovského. Ta se však od konstrukce branky odrazila zpět do hřiště a hlavní sudí Minář nenašel záběr, na němž by mohl potvrdit, že puk přešel brankovou čáru. "U té střely Melenovského mohl rozhodčí nechat pokračovat hru a jít se podívat až v přerušení, protože my jsme měli puk před prázdnou brankou a mohli do ní dorážet. Pak by to byl gól tak jako tak," zlobil se Skuhravý.

Také karlovarská střídačka vypadala, že má v dané situaci jasno. "Byli jsme přesvědčení, že to bylo dovnitř. Mě trošku mrzí, že doposud, ať už v základní skupině nebo v semifinále, byly všude brankové kamery pro posouzení videorozhodčího," přidal svůj pohled na věc kouč Zdeněk Venera. "Přestože tomu všichni přikládáme nějakou vážnost, tak na finále ty videokamery nebyly. Buďto se tady měly nainstalovat, nebo se to mělo hrát někde jinde," uvedl Venera.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tipsport Cup

Filtr článků - Tipsport Cup


Podsekce:

       

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..