Hockey Cup: Zlín vyhořel i v Olomouci, Vítkovice dostaly doma výprask

Po porážce s brněnskou Kometou na domácím ledě nedokázali hokejisté Zlína zdolat ve svém druhém utkání Tipsport Hockey Cupu ani další prvoligový tým a prohráli v Olomouci 2:4. Už po 24 minutách zápasu Zlín prohrával o tři branky, v závěru už se tým na obrat nezmohl. V moravském derby dostaly Vítkovice doma výprask od Třince 1:6.

Hokejistům Vítkovic zhořkl vstup do letošního Tipsport Cupu, domácí zápas s Třincem prohráli výrazně 1:6. Střelecky se Ocelářům dařilo hlavně v druhé třetině. Pavelek v 29. minutě vyhnal z branky Štěpánka, ale kanonádu Třince nezabrzdil ani jeho náhradník Pinc. Vítkovicím zápas vůbec nevyšel, přestože až na zraněné Varaďu s Krenželokem nastoupily v kompletní sestavě.

Šest branek doma inkasovali také hráči Vrchlabí od budějovického Mountfieldu. Ten načal svoji kanonádu proti prvoligovému soupeři už po 40 vteřinách, kdy se prosadil obránce Macháček. Roman Turek vychytal čisté konto, na dvě branky hostů přihrával útočník Milan Gulaš.

Sparta napodruhé úspěšná

Po porážce s Mladou Boleslaví napravili dojem hokejisté pražské Sparty, když vyhráli na ledě Hradce Králové 4:1. Sparta měla od začátku nad domácím týmem převahu a po polovině zápasu vedla zásluhou Ručinského, Netíka, a Broše 3:0. Po čtyřech minutách třetí třetiny zvýšil na čtyřbrankový rozdíl Langhammer, až devět minut před koncem se gólově  prosadili také Hradečtí. Dubu v brance Sparty překonal Jan Hruška.

První soutěžní zápas nové sezóny zvládl na výbornou i mistr ze Slavie, když porazil Plzeň 4:2. Dres Západočechů v utkání poprvé oblékl i navrátilec Martin Straka, ale jeho kouzlo fungovalo pouze do první přestávky, kdy hosté vedli zásluhou Laše. Před polovinou utkání však Vondrka vyrovnal a dvě slepené branky v 36. minutě v rozmezí 22 vteřin určily další ráz duelu. Čakajík sice ještě stihl před druhou pauzou snížit, ale to bylo ze strany hostů vše. Výsledek 4:2 završil v 50. minutě domácí dorostenec Kachlík.

Liberec porazil v České Lípě Pardubice 2:1 a všechny branky padly v úvodní třetině. Moeller sice otevřel skóre po pouhých 45 vteřinách, ale Bílým Tygrům se podařilo ještě do první přestávky stav otočit. Nejprve srovnal povedenou ranou v přesilovce tradiční ostřelovač Zíb a 84 sekund nato poslal Severočechy do vedení Špaček, což byl také poslední gól zápasu. Pardubicím v závěru nepomohla k vyrovnání ani hra bez brankáře umocněná přesilovkou.

Chomutov nestačil na Vary

Karlovy Vary ani ve druhém duelu nezaváhaly a odvezly si z ledu prvoligového Chomutova výhru 3:0. Již v první třetině otevřel skóre zápasu v přesilové hře karlovarský Jan Košťál. Ve druhé třetině poslaly loňského finalistu extraligy do tříbrankového vedení přesné trefy Jaroslava Kristka a Františka Skladaného.

Chomutov se představil v nové sezóně poprvé před svými příznivci, ale střelecky se mu nedařilo. Ačkoli si Severočeši připravili několik velmi dobrých příležitostí, Lukáše Sáblíka v karlovarské kleci nepřekonali. Loňský finalista první ligy tak zůstal na posledním místě skupiny A, zatímco Karlovarští se dostali s pěti body do čela tabulky.

Litvínov porazili jednoho ze svých tradičních soupeřů Kladno vysoko 6:1. Středočeši sice díky Paterovi zamířili do černého jako první, ale to také bylo z jejich strany vše. Na trefu kladenského kapitána odpověděl již po dvou minutách jeho protějšek v domácích barvách Reichel a další branky Lukeše a Švarného poslaly Litvínov ještě před koncem úvodního dějství do dvoubrankového vedení. Právě Lukeš byl nakonec také nejproduktivnějším hráčem domácích, když si vedle dvou gólů připsal ještě asistenci.

Tipsport Hockey Cup:
Skupina A:
KLH Chomutov - HC Energie Karlovy Vary 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Branky: 4. Košťál, 26. Kristek, 30. Skladaný.
Litvínov - Kladno 6:1 (3:1, 1:0, 2:0)
Branky: 15. a 49. Lukeš, 7. Reichel, 16. Švarný, 24. Černý, 58. Kubinčák - 5. Patera. Diváci: 736.
Skupina B:
Slavia Praha - Lasselsberger Plzeň 4:2 (0:1, 3:1, 1:0)
Branky: 29. Vondrka, 36. Bednář, 36. Červenka, 50. Kachlík - 18. Laš, 39. Čakajík.
HC Vrchlabí - HC Mountfield 0:6 (0:2, 0:3, 0:1)
Branky: 1. Macháček, 6. L. Květoň, 25. Huml, 28. Mucha, 34. Sailer, 56. Mertl.
Skupina C:
Bílí Tygři Liberec - Moeller Pardubice 2:1 (2:1, 0:0, 0:0)
Branky: 18. Zíb, 19. Špaček - 1. Štrbák. Rozhodčí: Kubeš - Čížek, Prchal. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. Diváci: 1500 (vyprodáno).
HC VCES Hardec Králové - HC Sparta Praha 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)
Branky: 51. Hruška - 15. Ručinský, 28. Netík, 32. Broš, 44. Langhammer.
Skupina D:
Vítkovice Steel - Oceláři Třinec 1:6 (0:1, 0:4, 1:1)
Branky: 47. Petrovický - 29. a 33. Pavelek, 15. D. Květoň, 26. Polanský, 34. Seman, 54. Hampl. Rozhodčí: Husička - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:9, navíc Polanský (Třinec) 10 min. Využití: 1:3. Diváci: 200.
HC Olomouc - RI Okna Zlín 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
Branky: 24. a 60. Sakrajda, 10. Ministr, 22. Davídek - 27. Andrašovský, 43. M. Pšurný.