Pardubice porazily Spartu 3:1 a dostaly se do čela skupiny C

Hokejisté Pardubic porazili ve svém třetím utkání letního Tipsport Cupu tradičního rivala pražskou Spartu 3:1 a vedou skupinu C. Asistencemi u prvních dvou branek Moelleru přispěl k výhře navrátilec Tomáš Divíšek.

Obě mužstva nastoupila bez několika opor. Domácím chyběli Lašák, Somík, Havíř, Pucher, Nakládal či Klejna a Spartě Ručinský, Výborný, Ton a Procházka. Přesto se hrál pohledný hokej. Pardubičtí vyhráli především zásluhou většího důrazu a podali kompaktnější výkon.

V první třetině, kterou v úvodu poznamenalo časté vylučování, domácí korunovali svůj tlak v 16. minutě vedoucí brankou Komy. Také ve druhé části měli Východočeši více ze hry, ale chybělo jim přesnější zakončení. Přesto přidali ve 24. minutě druhý gól.

Stav 2:0 trval až do 54. minuty, kdy Blažek pěknou individuální akcí zvýšil na tříbrankový rozdíl. Sparta korigovala až v samém závěru, kdy se v přesilovce prosadil zkušený Broš, jenž byl spolu se svými křídly Netíkem a Kratěnou nejplatnější formací hostů. V pardubickém týmu podal výborný výkon Lašákův náhradník Růžička.

Skupina C:
Moeller Pardubice - Sparta Praha 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Branky: 16. Koma, 24. Cetkovský, 54. Blažek - 57. Broš. Vyloučení: 12:9, navíc Divíšek - Gulaši oba 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 2150.