Budějovice zdolaly v Tipsport Cupu Slavii, Chomutov si poradil s Ústím

České Budějovice zdolaly ve svém třetím utkání v letošním Tipsport Cupu pražskou Slavii 4:2 a udržely si vedení v tabulce skupiny B. V závěrečné třetiny rozhodli o vítězství Mountfieldu Ondřej Veselý a také z trestného střílení bývalý hráč Slavie Radek Duda. Ústí nad Labem prohrálo v utkání skupiny A s Chomutovem 0:4 a v letní pohárové soutěži zůstává bez výhry.

Na tréninkové ploše českobudějovické haly nastoupili Jihočeši znovu bez rekonvalescentů Sičáka, Hřebejka a Kuchejdy, Pražanům chyběli Kraft a Kolařík. V úvodním dějství měli domácí velkou převahu, ale zůstalo jen u tyčky nastřelené Poživilem. Na začátku druhé třetiny otevřel skóre tečovanou střelou Mucha při signalizované výhodě.

Během 28. minuty Slávisté otočili stav, když potrestali Dudovo vyloučení díky Doležalovi a vzápětí ve vlastním oslabení proměnil sólo Červenka. Gólman Turek od té chvíle zůstal neprůstřelný, zatímco jeho protějšek Furch lovil puk ze sítě ještě třikrát. Vychutnal si ho především Duda při trestném střílení nařízeném za sražení Vaka.

Znojmu pomohly přesilovky

Dvě využité přesilovky pomohly extraligovým hokejistům Znojma k těsnému vítězství 3:2 nad prvoligovým Vrchlabím. Domácí Orli vedli už 3:0 po brankách Selingra, Svobody a Meidla.

Bojovně hrající Vrchlabí se dlouho nedokázalo střelecky prosadit, až ve 28. minutě korigoval výsledek Gajovský. Tentýž hráč využil sedmnáct sekund před koncem přesilovku ke vstřelení druhé branky. Na případné vyrovnání už ale hokejistům Vrchlabí čas nezůstal.

Skupina B:
České Budějovice - Slavia Praha 4:2 (0:0, 2:2, 2:0)
Branky: 23. Mucha, 34. Kotrla, 42. Veselý, 50. Duda z tr. střílení - 28. Doležal, 28. Červenka. Rozhodčí: Jebavý - Polonyi, Kostka. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 150.
Č. Budějovice: Turek (Kovář) – Poživil, Frolo, Macháček, Havran, Toman, Vydarený, Gřegořek, Mucha – M. Hudec, Mertl, L. Květoň – Gulaš, Vak, Kotrla – Kůrka, Šimánek, Veselý – Duda, Huml, Sailer
Slavia: Furch (Linhart) – Kadlec, Jebavý, Žižka, Drtina, Vašíček, Novák, Sloboda – Hruška, Beránek, Vondrka – Micka, Vl. Růžička ml., Tomica – Sklenář, Doležal, Holec – Červenka, Čermák, Bednář
Znojemští Orli - Vrchlabí 3:2 (2:0, 1:1, 0:1).
Branky: 5. Selingr, 16. Svoboda, 26. Meidl - 28. a 60. Gajovský. Rozhodčí: Polák - Guth, Rittich. Vyloučení: 8:11. Využití: 2:1. Diváci: 850.
Znojmo: Kameš (Panec) - Bičánek, Švrček, Chvátal, Rýgl, Mrázek, Kotaška, Štach - Demel, Procházka, Svoboda, Selingr, Luňák, Erat, Beroun, Meidl, Kucharczyk, Čachotský, Bartek, Růžička
Vrchlabí: Ševčík (Štúrala) - Matějíček, Vála, Hornyš, Bendík, Galvas, Jaroměřský, Wagenhoffer, Chatrnúch - Rod, Kříž, Horčička, Gengel, Pajič, Beck, Rusnák, Zavacký, Látal, Gajovský, Korčák, Mikšovský
1.České Budějovice3200111:46
2.Znojmo220005:36
3.Slavia Praha210016:63
4.Plzeň210017:63
5.Vrchlabí300034:140

Chomutov poprvé v Tipsport Cupu bodoval

Chomutov v souboji dvou prvoligových klubů získal po předchozích dvou porážkách první body. Hosté získali v úvodní třetině dvoubrankový náskok, když Charousek a Míka využili přesilové hry. Chomutov podržel po celý zápas finský brankář Lundell, jehož nedokázali ústečtí hokejisté překonat ani v nejvyloženějších šancích. V závěru druhé třetiny přidal třetí gól Chomutova Skořepa, posila z Třince. V závěru zápasu pečetil skóre Veverka. V dresu Chomutova ještě nenastoupil Miroslav Hlinka, nová akvizice z pražské Sparty.

Skupina A:
Ústí nad Labem - Chomutov 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)
Branky: 1. Charousek, 19. Míka, 39. Skořepa, 58. Veverka. Rozhodčí: Turčan - Sichrovský, Rozlílek. Vyloučení: 7:8. Využití: 0:2. Diváci: 1020.
Ústí: Fiala - Zeman, Pojkar, Němeček, Mizera, Klobouček, Vágner, Špila, Gýna - Čaloun, Šagát, V. Novák - Janků, Pazourek, Kloz - Sklenička, Hanzl, Mikulík - Heřman, Přeučil, Brož
Chomutov: Lundell - Chmelíř, Révay, Lang, Bombic, Všetečka, Pulpán, Trefný, Kloz V. - Gombár, Skořepa, Míka - Hašek, Charousek, Jeslínek - Polanský, Domin, Fábry - Malát, Veverka, Tauš.
1.Karlovy Vary211006:25
2.Litvínov110006:13
3.Chomutov310025:63
4.Kladno210014:73
5.Ústí nad Labem200112:71

Mladá Boleslav rozdrtila Hradec Králové

Hokejisté Mladé Boleslavi porazili ve svém druhém vystoupení ve skupině C Tipsport Cupu prvoligový Hradec Králové vysoko 7:2 a mají zatím na kontě plný počet bodů. Další zápas letního poháru čeká nováčka extraligy ve čtvrtek na ledě Liberce.

Už po třiceti vteřinách hry otevřel skóre v oslabení Tomas a do první přestávky ještě zvýšili na tříbrankový rozdíl po střelách od modré čáry Jindra s Drábkem. Ve druhé třetině odskočili domácí o další tři góly. Dvakrát se mezi střelce zapsal Kubeš a druhou branku přidal i Tomas.

V závěrečné třetině nejprve hosté zkorigovali stav po gólu Suchého z 43. minuty, ale za dalších pět minut odpověděli domácí a na 7:1 upravil Boháč. Konečné slovo však měli hosté. V přesilovce čtyři minuty před koncem zakončoval do prázdné brány Moskal. Hokejisté Mladé Boleslavi ale vyhráli už pátý přípravný zápas za sebou.

Sparta porazila Liberec 5:2

Pražská Sparta se rozloučila s letním Tipsport Cupem v úterý v Nymburku výhrou 5:2 nad Libercem a ze skupiny C už do semifinále nepostoupí. Sparta jako první v soutěži odehrála všechny čtyři utkání ve skupině a skončila s bilancí dvou výher a stejným počtem porážek.

První branky se dočkali diváci až v 25. minutě, kdy otevřel skóre liberecký Pletka, ale ještě ve druhé třetině otočili stav Broš s Tonem. Sparta pak díky dvěma trefám Netíka a jedné Podlešáka zvýšili už na 5:1 a v 54. minutě jen zkorigoval skóre Nedorost.

Další zápas v přípravě čeká Spartu v pátek na ledě Plzně, Liberec přivítá o den dříve v Tipsport Cupu Mladou Boleslav.

Skupina C:
Mladá Boleslav - Hradec Králové 7:2 (3:0, 3:0, 1:2)
Branky: 1. a 29. Tomas, 26. a 31. Kubeš, 3. Jindra, 18. Drábek, 49. Boháč - 43. Suchý, 57. Moskal. Rozhodčí: Hodek - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 5:6, navíc Karlíček (Hradec Králové) 10 minut. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 811.
Ml. Boleslav: Chábera (Jágr) - Bauer, Drábek, Flamík, Jindra, Kočí, Lukáč, Mocek, Marušák - Nouza, Sýkora, Eiselt, Kubeš, Benda, Tomas, Barinka, Čech, Krupka, Kornilovs, Boháč, Konečný
Hr. Králové: Brož (Luňák) - Filip, Karlíček, Fořt, Roubík, Suchý, Burian, Hendrich - Hruška, Koudelka, Vorláb, Pazdera, Wonfor, Ulehla, Moskal, Filip, Drtina, Seidl, Luštinec, Jindřich, Ježek
Sparta Praha - Bílí Tygři Liberec 5:2 (0:0, 2:1, 3:1)
Branky: 44. a 52. Netík, 25. Broš, 29. Ton, 48. Podlešák - 25. Pletka, 54. V. Nedorost. Rozhodčí: Kubeš. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1. Diváci: 800.
Sparta: Duba - Hanzlík, Černošek, Procházka, Gulaši, Cunik, Jerofejevs, Šafář - Netík, Broš, Kratěna - Ton, Langhammer, Ručinský - Dragoun, Podlešák, Koreis - Látal, Hrdel, Hromas - Mrňa
Liberec: Hnilička - Harent, Jiruš, Hunkes, Jareš, Zíb, Krstev, Holub, Derner - Kimenta, Podkonický, Pletka - Bartovič, Šachl, Procházka - Blatný, Kašpařík, Nedorost - Dušek, Špaček, Víšek
1.Mladá Boleslav220009:26
2.Pardubice320019:56
3.Sparta Praha4200210:86
4.Liberec210014:63
5.Hradec Králové300035:160

Kometa porazila Olomouc po nájezdech

Až po samostatných nájezdech porazili hokejisté Komety Brno ve třetím kole Tipsport Cupu v souboji prvoligových týmu Olomouc 6:5. V normální hrací době i po prodloužení skončilo utkání nerozhodně 5:5. Rozhodující nájezd proměnil Michal Černý.

Kometě vyšel sice mnohem lépe vstup do zápasu - už v 1. minutě otevřel skóre Barus a o tři minuty později přidal druhý gól Polodna. Olomouci se postupně podařilo srovnat krok, ještě šest minut před koncem ale Kometa vedla 4:3. V rozmezí pouhých 56 sekund ale hosté otočili výsledek a v dramatickém závěru se podařilo vyrovnat nové brněnské posile Kántorovi.

Skupina D:
Kometa Brno - Olomouc 6:5 SN. (2:1, 1:2, 2:2 - 0:0)
Branky: 1. a 25. Barus, 4. Polodna, 45. Mikšan, 57. Kántor, rozhodující sam. nájezd Černý - 17. Řípa, 25. Žajgla, 36. Meidl, 55. Kříž, 56. Bordowski. Rozhodčí: Hradil - Kašík, Trunečka. Vyloučení: 4:6. Bez využití. Diváci: 3350.
Kometa: Hylák (Štefl) - Lhotský, Kántor, Protivný, David, Lukačovič, Morava, Liška, Mikel - Černý, Barus, Mikšan - Sedlák, Kostourek, Polodna, Haluza, Zábranský, Klimt - Bakrlík, Brabenec. Vondráček
Olomouc: Sedlář (Žigardy) - Ministr, Smejkal, Čuřík, Odstřil, Brančík, Kudělka, Paška, Řípa, Davídek, Ondrušek, Zbořil, Kříž, Vyrůbalík, Staněk, Vlk, Bartoň, Meidl, Bordowski, Žajgla, Venkrbec.
RI Okna Zlín - Vítkovice Steel 2:4 (0:1, 1:2, 1:1).
Branky: 21. Záhorovský, 51. Balaštík - 15. Kuboš, 27. Ujčík, 27. Petrovický, 47. Korhoň. Vyloučení: 7:12. Využití: 2:2. Diváci: 800.

1.Třinec220008:16 2.Kometa Brno211009:75 3. Olomouc310119:104 4.Vítkovice210015:83 5.Zlín300036:110

Zlín prohrál na vlastním ledě s Vítkovicemi

Hokejisté Zlína prohráli na vlastním ledě s Vítkovicemi 2:4 a jsou v soutěži po třech porážkách za sebou stále bez bodového zisku. Hlavní slabinou Zlína byla kromě dvou využitých přesilovek koncovka.

O výsledku se rozhodlo v prostřední třetině, kdy Vítkovice v průběhu jedné minuty využili dvakrát přesilovku pět na tři ke vstřelení dvou branek, když se prosadili Ujčík a Petrovický. V závěrečné třetině už Vítkovice po brance Korhoně vedly 4:1. Zlín sice nasadil v tlaku, ze kterého ale už vzešla jediná branka v přesilovce pět na tři z hokejky Balaštíka.