Mladá Boleslav vyhrála v Tipsport Cupu i v Liberci

Hokejisté Mladé Boleslavi naplno bodovali i ve svém třetím utkání v Tipsport Cupu a po čtvrteční výhře 2:1 na ledě Liberce mají blízko k postupu do semifinále. V úterý o něj svedou přímý souboj doma proti Pardubicím a nováčkovi extraligy stačí neprohrát v základní hrací době. Liberec uzavře své vystoupení ve skupině C už v pátek na ledě Hradce Králové.

Na severu Čech padaly branky jen ve druhé třetině. V 28. minutě otevřel skóre v přesilovce hostů čtyř proti třem Marušák a za šest minut v klasické početní výhodě vyrovnal Harant. Vítězství zajistil Mladé Boleslavi v 39. minutě Kubeš. Liberec měl sice v závěrečné třetině tlak, ale Podkonický před odkrytou brankou nezpracoval puk a sólo nevyužil ani Pletka.

Kladno zdolalo Karlovy Vary po nájezdech

Hokejisté Kladna zdolali ve 4. kole Tipsport Cupu Karlovy Vary 3:2 po samostatných nájezdech a posunuli se právě za Energii na druhé místo. Západočeši vedou skupinu A se šesti body, Kladno má na kontě o bod méně. Nejlepší výchozí pozici má třetí Litvínov, který si připsal v jediném zápase plný zisk a ještě má před sebou duely s Ústím nad Labem, Chomutovem a Karlovými Vary. Kladno i v případě úterní domácí výhry nad Ústím nad Labem bude muset doufat v příznivou konstelaci ostatních výsledků.

Hosty dostal v 22. minutě do vedení Kuběna, ale za tři minuty vyrovnal Tenkrát. Domácímu týmu Geus Okna získal v 54. minutě v přesilovce náskok Diviš, ale Skladaný rovněž v početní výhodě vynutil prodloužení.

V něm měli Kladenští větší šanci na rozhodnutí, ale přesilovou hru nejdříve čtyř proti třem a pak i pěti proti třem nevyužili. Vše si vynahradili v samostatných nájezdech, když gólmana Mensatora postupně překonali Kalla, Horna a Tenkrát. U hostů byl úspěšný pouze Řezníček.

Vítkovice porazily brněnskou Kometu

Hokejisté Vítkovic porazili v dnešním utkání 4. kola Tipsport Cupu prvoligovou Kometu Brno 7:2 a udrželi si naději na postup do semifinále. Musí ale za týden v závěrečném vystoupení ve skupině D uspět proti Olomouci a doufat v zaváhání dosud suverénního Třince, který má před sebou ještě zápasy s Kometou a Zlínem. Vítkovice čeká ještě předtím v úterý přípravný duel s Dynamem Moskva.

Ostravané se dostali díky brankám Klimka a Burgra v úvodní třetině do dvoubrankového vedení. Po druhé části už tým kouče Aloise Hadamczika díky trefám Petrovického, opět Klimka, Šimíčka a Ujčíka vedl 6:0. Černý s Vondráčkem sice snížili, ale poslední slovo měl vítkovický Svačina.

Tipsport Hockey Cup - 4. kolo
Skupina A
Kladno - Karlovy Vary 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 25. Tenkrát, 54. Diviš, rozhodující nájezd Horna - 22. Kuběna, 57. Skladaný. Rozhodčí: Šindler - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:1. Diváci: 500.
1.Karlovy Vary311108:56
2.Kladno311017:95
3.Litvínov110006:13
4.Chomutov310025:63
5.Ústí nad Labem200112:71
Skupina C
Liberec - Mladá Boleslav 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)
Branky: 34. Harant - 28. Marušák, 39. Kubeš. Rozhodčí: Turčan - Rozlílek, Sichrovský. Vyloučení: 13:13, navíc Hunkes (Liberec) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 1000.
1.Mladá Boleslav3300011:39
2.Pardubice320019:56
3.Sparta Praha4200210:86
4.Liberec310025:83
5.Hradec Králové300035:160
Skupina D
Vítkovice - Kometa Brno 7:2 (2:0, 4:0, 1:2)
Branky: 11. a 30. Klimek, 18. Burger, 25. Petrovický, 32. Šimíček, 36. Ujčík, 50. Svačina - 42. Černý, 48. Vondráček. Rozhodčí: Mikula. Vyloučení: 9:8. Využití: 4:0. Diváci: 815.