Litvínov prohrál v Tipsport Cupu s Ústím 4:5 v prodloužení

Hokejisté Litvínova prohráli v pondělním utkání 4. kola Tipsport Cupu s prvoligovým Ústím nad Labem 4:5 v prodloužení a nevyužili možnost posunout se do čela skupiny A. Litvínov sice sahal po tříbodové výhře, ale 12 sekund před koncem třetí třetiny vyrovnal Jan Čaloun a po 95 vteřinách nastavení rozhodl o výhře Slovanu Václav Novák.

Svěřenci trenérů Jaroslava Hübla a Petra Rosola mají v těchto dnech nabitý program. Sobotním utkáním o 3. místo na turnaji Hockeyades zakončili turné ve Švýcarsku, kde od úterka sehráli celkem čtyři zápasy. Po dnešním utkání s Ústím se představí rovněž v Tipsport Cupu hned v úterý v Chomutově a ve středu v Karlových Varech, kde mohou Litvínovští bojovat o první místo a postup do semifinále.

S Ústím prohrával Litvínov už 0:3, když se mezi 10. a 17. minutou trefili Havlíček, Hanzl a Heřman. Ještě v úvodní části snížil Reichel a na další gól se čekalo až do 49. minuty. Pak však rychle Mach, Kroupa a Lukeš otočili stav ve prospěch domácích. Jenže Trávníčkovo vyloučení pak potrestal Čaloun a druhý bod zajistil v severočeském derby Slovanu Novák.

TIPSPORT HOCKEY CUP:
Skupina A - 4. kolo:
Litvínov - Ústí nad Labem 4:5 v prodl. (1:3, 0:0, 3:1 - 0:1)
Branky: 17. Reichel, 49. Mach, 51. Kroupa, 53. Lukeš - 10. Havlíček, 13. Hanzl, 17. J. Heřman, 60. Čaloun, 62. Novák. Rozhodčí: Jebavý - Svoboda, Lhotský. Vyloučení: 6:5, navíc Mikulík (Ústí nad Labem) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 910.