V semifinále Tipsport Cupu jsou hokejisté Znojma a Mladé Boleslavi

Hokejisté Znojma a Mladé Boleslavi postoupili do semifinále Tipsport Cupu. Znojemští zdolali doma Plzeň 2:1 a s plným počtem devíti bodů ze tří zápasů už mají jisté první místo ve skupině B, pomohla jim k tomu porážka Slavie na ledě prvoligového Vrchlabí. Mladá Boleslav nezaváhala ani ve svém posledním vystoupení ve skupině C a doma zdolala 5:2 Pardubice.

Poražený Moeller tak neobhájí své loňské vítězství v letním poháru. Na přesilovkový gól Koukala z páté minuty odpověděl dvě minuty před první pauzou rovněž v početní výhodě Boháč, ale v polovině zápasu vrátil Pardubicím vedení Pivko, který využil dokonce dvojnásobnou přesilovku. Domácí však nepříznivý výsledek nakopl a v poslední třetině vývoj zápasu dokonale otočili.

Nejprve vyrovnal ve 45. minutě Čech a obrat zařídil o tři minuty později Nouza. Do dvougólového náskoku se domácí dostali v 52. minutě, kdy využil zmatku před Růžičkou skórující Sýkora. V poslední minutě dal výsledku definitivní podobu přesnou střelou Tomas.

Litvínov si zkomplikoval situaci v Chomutově

Litvínov prohrál v 5. kole na ledě prvoligového Chomutova 0:3 a zkomplikoval si situaci v boji o postup do semifinále ze skupiny A. Na vedoucí Karlovy Vary ztrácí dva body. Přestože je Litvínov poslední, může si posun do play-off v případě výhry v základní hrací době ve středu právě na ledě Energie zajistit. Rozhodne tak poslední zápas skupiny.

Chomutov nastoupil i se svou posilou Miroslavem Hlinkou, Litvínov naopak šetřil kapitána Roberta Reichla. Domácí otevřeli skóre v 10. minutě v dvojnásobné přesilovce díky Ťupovi, ale další šance jim zmařil výborný Franěk v litvínovské brance. Kapituloval až na začátku poslední třetiny, kdy přes něj ve 42. minutě protlačil puk do branky Domin, a ve 47. minutě po pohledné samostatné akci Charouska. V závěru tempo opadlo, hostům po pondělním utkání docházely síly, a tak domácí v pohodě kontrolovali hru.

Kladno prohrálo ve svém závěrečném vystoupení ve skupině A na ledě prvoligového Ústí nad Labem vysoko 0:5 a ztratilo šanci na postup do semifinále. Slovan si připsal na závěr poprvé plný bodový zisk, ale šanci na postup už neměl. Ústí po pondělní výhře v prodloužení na ledě Litvínova přehrálo Kladno větším nasazením a dařily se mu přesilovky.

První využil ve 14. minutě Pojkar, který střelou od modré čáry prostřelil Orcta. Sedm minut po přestávce zužitkoval další početní převahu po chybě kladenského brankáře Sklenička. O pět minut později se prosadil po rychlém útoku Čaloun. V 53. minutě využili domácí třetí přesilovku zásluhou Kloze a za pouhých 24 vteřin uzavřel skóre zápasu svým druhým gólem Sklenička. Ve třetí třetině se snažili hosté snížit, ale brankář Salfický byl neprůstřelný.

Mistr nestačil na prvoligové Vrchlabí

Hokejisté pražské Slavie prohráli v dnešním utkání 5. kola Tipsport Cupu na ledě prvoligového Vrchlabí 0:3 a ztratili šanci na postup do semifinále, přestože je ještě čeká ve čtvrtek v O2 Areně zápas se Znojmem. Právě Orli si po zaváhání úřadujícího českého mistra zajistili postup díky výhře nad Plzní už dnes. Vrchlabí se rozloučilo s letním pohárem prvním bodovým ziskem.

Po bezbrankové úvodní třetině překonal slávistického gólmana Furcha po 34 vteřinách druhého dějství Gajovský, potom zvýšili na už na tříbrankový náskok Knebl a Rod. Za 29 sekund sice snížil Petr Jelínek a ve 44. minutě upravil v přesilovce Červenka na 2:3, ale přes další šance už Slavia manko nesmazala.

TIPSPORT HOCKEY CUP
Skupina A:
KLH Chomutov - Litvínov 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Branky: 10. Ťupa, 42. Domin, 47. Charousek. Rozhodčí: Jebavý - Sichrovský, Rozlílek. Vyloučení: 9:7, navíc Révay (Chomutov) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 1400.
Ústí nad Labem - Geus Okna Kladno 5:0 (1:0, 4:0, 0:0)
Branky: 27. a 36. Sklenička, 14. Pojkar, 32. Čaloun, 35. Kloz. Rozhodčí: Hodek - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 8:5. Využití: 3:0. Diváci: 983.