Posledním semifinalistou Tipsport Cupu se stala Kometa Brno

FRÝDEK- MÍSTEK

Hokejisté prvoligové Komety Brno postoupili díky zaváhání Třince i Vítkovic do semifinále Tipsport Cupu. Oba extraligové týmy ztrácely na lídra skupiny D, který už své boje o postup skončil, shodně dva body a v případě vítězství mohly Kometu sesadit. Třinec ale prohrál ve Frýdku-Místku se Zlínem 1:2 a Vítkovice podlehly 1:3 Olomouci.

Radost hokejistů Komety Brno - ilustrační fotografie

V boji o finále se představí Kometa Brno ve středu 27. srpna na ledě extraligového nováčka z Mladé Boleslavi, o den později je na programu druhý semifinálový duel mezi Karlovými Vary a Znojmem.

Hokejisté Zlína zabrali až ve čtvrtém utkání Tipsport Cupu, ale vítězstvím 2:1 nad Třincem hned svého soupeře připravili o postup do semifinále. Na neutrálním ledě ve Frýdku-Místku rozhodl druhý gól Ondráčka z úvodu třetí části.

Třinec utrpěl během tří dnů po Jágr Teamu a Brnu třetí porážku. Na hře Ocelářů se projevila únava, které protivník využil k prvnímu bodovému zisku do tabulky skupiny D.

TIPSPORT HOCKEY CUP
Skupina D, 4. kolo:
Oceláři Třinec - RI Okna Zlín 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Branky: 53. Květoň - 31. Kubiš, 42. Ondráček. Rozhodčí: Mikula - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. Diváci: 450.

Do pohárového semifinále jde Kometa

Po zaváhání Třince nevyužili možnost postupu do semifinále Tipsport Cupu ani hokejisté Vítkovic, kteří prohráli na ledě prvoligové Olomouce 1:3. O finále si tak zahraje Kometa Brno, která se představí ve středu 27. srpna na ledě nováčka extraligy z Mladé Boleslavi. Vítkovice už však měly na tento termín dopředu naplánovaný start na Tatranském poháru v Košicích.

Domácí se ujali vedení v 7. minutě díky Luňákovi. Vítkovice vyrovnaly v oslabení, když ujeli Burger s Korhoněm. Olomouc se ubránila tlaku Vítkovic a ve 46. minutě skórovala při hře čtyř proti čtyřem, když se prosadil kapitán Brančík. Hosté ztroskotali na brankáři Sedlářovi a při další přesilovce Brančík druhým gólem pojistil výhru domácích.

Olomouc - Vítkovice 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
Branky: 46. a 56. Brančík, 7. Luňák - 29. Korhoň. Rozhodčí: Minář. Vyloučení: 8:9, navíc Kudělka - Treille oba 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 750.
Konečná tabulka:
1.Kometa Brno4210116:168
2.Olomouc4201112:117
3.Třinec4200211:86
4.Vítkovice4200213:136
5.Zlín410038:123

Hokejisté Plzně porazili ve skupině A Tipsport Cupu České Budějovice 5:2. Už do 14. minuty vypracovali domácím tříbrankový náskok po přihrávkách Martina Straky Jaroslav Kracík a dvěma trefami Tomáš Vlasák.

Plzeň v úvodu dokonale využila přesilovky. Jako první se trefil v 5. minutě při Vakově vyloučení Kracík, Vlasák pak skóroval jednou ve výhodě pěti proti třem a pak znovu v klasické přesilové hře. V 16. minutě snížil rovněž při trestu soupeře Gulaš a o pátou využitou přesilovku utkání se postaral v 33. minutě plzeňský Matějovský. Při plném počtu hráčů na ledě se trefil až bek Stanislav Hudec, který upravil už na 5:1. Za Mountfield ještě využil přesilovku Duda.

Po účasti v pohárové soutěži čeká Plzeň další přípravný duel v pondělí doma proti Mladé Boleslavi, Jihočeši o zápasovém programu na nejbližší dny ještě jednají.

Skupina B, 4. kolo:
Lasselsberger Plzeň - Mountfield České Budějovice 5:2 (3:1, 1:0, 1:1)
Branky: 7. a 14. Vlasák, 5. Kracík, 33. Matějovský, 49. S. Hudec - 16. Gulaš. Vyloučení: 8:13. Využití: 4:2. Diváci: 1200.