Hašek si v poháru připsal první nulu, mistrovské Vary prohrály v Ústí

Gólman Dominik Hašek se poprvé představil v ostrém utkání v dresu Pardubic a hned si na své konto připsal nulu za výhru 3:0 nad Vrchlabím. Překvapení čtvrtečního kola Tipsport Cupu se zrodilo v Ústí, kde domácí porazili mistrovské Karlovy Vary 4:2. Nejvíce branek pak viděli diváci ve Zlíně a Litvínově. Zlín doma rozstřílel Znojmo 7:2, Litvínov si poradil s Mladou Boleslaví 5:4.

Brankář Pardubic Dominik Hašek

Pardubičtí vykročili do zápasu na ledě prvoligového Vrchlabí bleskově a ve třetí minutě se ujali vedení díky Bláhovi, o dvě minuty později zvýšil Somík. Domácí příliš Dominika Haška v kleci Východočechů neprověřili, přesto několik šancí hostující gólman zlikvidoval. Ve 35. minutě vsítil na konečných 3:0 Zohorna.

Největší překvapení čtvrtečního pohárového kola se zrodilo v Ústí nad Labem, kde domácí otočili vývoj zápasu a vyhráli nad obhájcem extraligového titulu Karlovými Vary 4:2. Po první třetině přitom Západočeši vedli 2:1 po trefách Zuckera a Rohana, ale domácí Slovan v 51. a 52. minutě otočil stav, hrdiny zápasu se stali Šagát s Gýnou. Definitivní tečku udělal do prázdné branky premiérovým gólem v dresu Lvů Jan Alinč. Ústečtí si tak připsali již druhou pohárovou výhru.

O výhře Zlína bylo jasno již po druhé dvacetiminutovce, když domácí vedli nad Znojmem 5:0 zásluhou Důrase, Čecha, Rachůnka a dvou tref Balaštíka. Orli se vzpamatovali až v 53. minutě díky Sedlákovi, jenže to již na ukazateli skóre svítil stav 6:1. Stejný hráč necelé dvě minuty před koncem třetího dějství uzavřel na konečných 7:2 a domácí mohli slavit druhou vysokou výhru v letním poháru, v prvním utkání totiž zvítězili vysoko 9:2 v Třinci.

Ve Vítkovicích až po samostatných nájezdech

Napínavý duel byl k vidění ve Vítkovicích, kam přijel rival z Třince a rozhodovalo se až v samostatných nájezdech. Domácí přitom ještě ve 35. minutě vedli, ale poté dvěma góly Třinec otočil stav, ve 37. a 38. minutě se trefili Hampl s Peterkem. Na 3:3 srovnal v 52. minutě Krenželok a výhru Vítkovic zajistil vítězným nájezdem Viktor Ujčík.

Z těsné výhry se radoval také Litvínov, jenž před domácím publikem zdolal Mladou Boleslav 5:4. Středočeši se sice brzy ujali vedení po brance Tomáše Sýkory, ale černožlutí do konce třetiny otočili na 3:1. V polovině zápasu zvýšil skóre pro domácí Bojer a zdálo se, že duel bude jasnou záležitostí, ale Boleslav se nevzdala. Přestože poslední třetinu vyhráli hosté 2:1, druhou porážku v Tipsport Cupu neodvrátili.

Finalista loňského ročníku extraligy Slavia přivítala doma Kladno a z výhry 4:2 se radovali sešívaní. Dvěma trefami se na zisku prvního pohárového vítězství podílel Roman Červenka, jenž nejprve otevřel skóre a ve 48. minutě zvýšil na 3:1. Na kladenské straně na sebe upozornil Ivan Majeský, jenž zařídil dva góly.

Sparta v Berouně zdolala Plzeň

Až do 28. minuty čekali na gól diváci v Berouně, kde odehrála svůj "domácí" zápas Sparta proti Plzni a vyhrála 2:0. Úvodní gól Pražanů zařídil Hrdel, vítěznou pojistku vsítil na začátku 47. minuty Hromas. Svěřenci trenéra Hynka, jenž vloni trénoval právě soupeře ze západočeské metropole, si připsali v úvodním pohárovém duelu vítězství.

Pomalu ale jistě se rodilo vítězství Českých Budějovic v Hradci Králové. Z prvního gólu se mohli hosté radovat až ve 33. minutě díky Vakovi, dvě minuty před koncem druhé třetiny zvýšil stav pro Jihočechy Červený. Domácí gólmana Turka nepřekonali, naopak ve 47. minutě inkasovali na konečných 0:3 z hole Hřebejka. Budějovičtí si  po vítězství 1:0 nad Chomutovem připsali v Tipsport Cupu druhou výhru.

Tipsport Hockey Cup - 2. kolo:
Skupina A:
Sparta Praha - Plzeň 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 28. Hrdel (Koreis), 48. Hromas (D. Výborný). Rozhodčí: Pešina - Kostka, Bláha. Vyloučení: 5:5, navíc Bomersback (Plzeň) 10 min. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 650.
Hradec Králové - České Budějovice 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 33. Vak (Havran), 39. Červený (Melichárek, Kotrla), 47. Hřebejk (Ptáček, Havran). Vyloučení: 8:5. Využití: 0:1.
Skupina B:
Litvínov - Mladá Boleslav 5:4 (3:1, 1:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 12. Rindoš (Jánský), 17. Černý (Reichel, Šlégr), 18. Jánský (Gerhát), 33. Bojer (Majdan, Švarný), 43. Přeučil (Zíma, Stříteský) - 4. T. Sýkora (Bauer, Boháč), 36. Macho (Pabiška), 48. Jindra (Pabiška, Bauer), 52. Boháč (Bahenský). Rozhodčí: Fraňo - Charvát, Pavlovič. Vyloučení: 10:9. Využití: 2:3. V oslabení: 1:0. Diváci: 837.
Ústí nad Labem - Karlovy Vary 4:2 (1:2, 0:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 16. Hovorka (Sklenička, Pajič), 51. Šagát, 52. Gýna (Pajič, Hovorka), 60. Alinč (Klobouček, Gýna) - 9. Zucker (Dobroň), 19. Rohan (Zaťovič, Haščák). Rozhodčí: Smitka - Žídek, Podrazil. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. Diváci: 1121.
Skupina C:
Vrchlabí - Eaton Pardubice 0:3 (0:2, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 3. Bláha, 5. Somík (Kolář II), 35. Somík (Zohorna, Klejna). Rozhodčí: Hrubý - Hejl, Kajínek. Vyloučení: 4:8. Využití: 0:1. Diváci: 1820.
Slavia Praha - Kladno 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 8. Červenka (Vondrka), 34. Endál (Kadlec), 48. Červenka (Vondrka), 54. M. Čermák (Endál) - 17. Majeský (Patera, Diviš), 50. Majeský.
Skupina D:
PSG Zlín - Orli Znojmo 7:2 (2:0, 3:0, 2:2)
Branky a nahrávky: 1. Důras (Köhler), 2. F. Čech (Mokrejš), 26. Rachůnek (Balaštík, Leška), 29. Balaštík (Leška, Hamrlík), 32. Balaštík (Leška), 45. Důras (Köhler), 58. Galvas (F. Čech, Matějka) - 53. Sedlák (Štach, Protivný), 59. Sedlák. Rozhodčí: Husička - Chytil, Čech. Vyloučení: 8:10. Využití: 2:1. Oslabení: 1:0. Diváci: 550.
Vítkovice - Třinec 4:3 po sam. nájezdech (0:0, 2:3, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 24. Varaďa (Hubáček, Burger), 35. Jurečka (Burger), 52. Krenželok, rozhodující sam. nájezd Ujčík - 27. D. Květoň (Peterek), 37. Hampl (Polák), 38. Peterek (Cartelli). Rozhodčí: Přikryl - Poruba, Vengřín. Vyloučení: 7:8, navíc Výtisk (Třinec) 10 min. Využití: 3:0. Oslabení: 0:1. Diváci: 800.