Litvínov v poháru zdolal Liberec 4:3 po samostatných nájezdech

Hokejisté Litvínova uspěli i v druhém zápase letního Tipsport Cupu, když po čtvrteční výhře 5:4 nad Mladou Boleslaví dnes porazili Liberec 4:3 po samostatných nájezdech. O vítězství domácích, kteří se tak v základní skupině B přiblížili vedoucímu Ústí nad Labem na rozdíl jediného bodu, rozhodl Viktor Hübl.

Severočeské derby rozehráli lépe domácí, přestože šetřili gólmana Fraňka i útočníky Reichla s Lukešem. V libereckém dresu scházel forvard Nedvěd. V 10. minutě otevřel při přesilovce skóre litvínovský Gerhát, odpověď si však přichystal Jech a úvodní část hry tak skončila smírně 1:1.

Také hosté ukázali v polovině zápasu necelé tisícovce diváků, že dokážou zužitkovat početní výhodu. Do vedení je sice dostal Moravec, ale jen na 48 vteřin, neboť přesně zacílil také domácí Kroupa.

Misky vah potom pro změnu na litvínovskou stranu vychýlil v 43. minutě Přeučil. I v tomto případě však přišla rychlá odpověď z Jarešovy hole a zápas se prodlužoval.

Nakonec došlo až na samostatné nájezdy, v nichž byl mezi pěti exekutory úspěšný pouze Hübl a svým gólem rozhodl o bodu navíc pro Litvínov.

Hokejisté Pardubic opět neinkasovali

Hokejisté Pardubic zvítězili také v druhém utkání Tipsport Cupu, které odehráli ve dvou dnech, a po Vrchlabí porazili shodným výsledkem 3:0 i dalšího prvoligového soupeře Jihlavu. Východočeši tak vedou skupinu C, pro jihlavskou Duklu šlo o první duel v letošním ročníku soutěže. Po čtvrtečním čistém kontu Dominika Haška si dnes připsal vychytanou nulu Martin Růžička.

Pardubičtí si hned od úvodu zápasu vytvořili převahu, vynutili si fauly soupeře, ale přesilovky se jim zužitkovat nepodařilo. Přesto právě početní výhoda vedla k překonání dobře pracující jihlavské defenzivy a v 36. minutě otevřel skóre Kolář I, když zamířil přesně nad rameno hostujícího gólmana Řehoře.

Extraligový tým byl nadále lepší, nedařilo se mu však svou převahu brankově vyjádřit, a tak mohl v několika momentech poděkovat bezchybnému Růžičkovi, že se neujal některý z jihlavských brejků. V 45. minutě se naopak k tyči trefil Cetkovský a definitivní podobu výsledku dal 66 vteřin před koncem Starý.

Příštím utkáním Pardubic bude pondělní domácí duel proti pražské Slavii, v němž by mělo dojít k očekávanému návratu Dominika Haška do pardubické branky před domácím hledištěm.

Tipsport Hockey Cup:
Skupina C, 1. kolo:
Pardubice - Dukla Jihlava 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 36. Kolář I (Špirko), 45. Cetkovský (Kočí), 59. Starý (Špirko). Rozhodčí: Homola - R. Prchal, Čížek. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:0. Diváci: 1155.
1.Pardubice220006:06
2.Slavia Praha110004:23
3.Kladno210018:53
4.Jihlava100010:30
5.Vrchlabí200021:90
Skupina B, 4. kolo:
Litvínov - Liberec 4:3 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 10. Gerhát (Kubát, Heinisch), 31. Kroupa (Švarný, Trávníček), 43. Přeučil (Zíma), rozhodující sam. nájezd V. Hübl - 15. Jech (Urban), 30. Moravec, 47. Jareš (Kašpařík). Rozhodčí: Turčan - Rozlílek, Bertlík. Vyloučení: 12:14, navíc Trávníček (Litvínov) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 927.