Bomersback rozhodl v prodloužení o výhře hokejistů Plzně

PLZEŇ

Hokejisté Českých Budějovic utrpěli ve svém třetím duelu Tipsport Cupu první porážku. V sobotním utkání prohráli 2:3 v prodloužení s Plzní, o jejímž vítězství rozhodl svým premiérovým gólem v dresu Západočechů Kanaďan Mark Bomersback.

V zápase plném vyloučení nepadla ani jedna branka při standardním počtu hráčů na ledě. Jihočechy poslal do vedení v 10. minutě v přesilovce čtyři na tři Kotrla, brzy nato srovnal Stránský při hře ve čtyřech. Ve druhé třetině už domácí vedli díky trefě Kracíka ve dvojnásobné přesilovce, ale ještě do přestávky ve hře čtyři na čtyři srovnal Gulaš.

Do prodloužení šla Plzeň s převahou jednoho hráče a přesilovku využil po 53 sekundách po výborné Kracíkově přihrávce střelou do prázdné branky Bomersback.

4. kolo hokejového Tipsport Cupu - skupina A:
Plzeň - České Budějovice 3:2 v prodl. (1:1, 1:1, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 14. Stránský, 25. Kracík (Hanzlík, Benák), 61. Bomersback (Kracík, Benák) - 10. Kotrla (Melichar), 33. Gulaš (Havran).