Třinec zdolal Zíbovým hattrickem Olomouc a vede skupinu D

OLOMOUC

Třinečtí hokejisté potvrdili v druhém kole Tipsport Cupu úlohu favoritů a na ledě prvoligové Olomouce zvítězili 7:4. Hattrickem se o to zasadil obránce Lukáš Zíb, Oceláři poskočili do čela tabulky skupiny D. Třinec je v přípravě zatím stoprocentní, vyhrál i svůj čtvrtý duel.

Radost hokejistů Třince

Hosté měli pod kontrolou úvod a konec zápasu. Vedli už 3:0, Hanákům však v polovině utkání dovolili třemi góly v rozmezí dvanácti minut srovnat.

Překvapení se ale nekonalo. Oceláři na startu třetí třetiny opět zapnuli, dali tři branky za osm minut a odskočili na 6:3. Při power play domácích výsledek zpečetil do prázdné branky střelecky disponovaný obránce Zíb.

Hokejový Tipsport Cup:
Skupina D - 2. kolo:
HC Olomouc - HC Oceláři Třinec 4:7 (0:1, 3:2, 1:4)
Branky a nahrávky: 28. Smejkal (Haas), 28. Pekr (Zbořil), 40. Řípa (Brančík), 54. Haas (Meidl, Coufal) - 3. Vágner, 21. D. Květoň, 25. Zíb (Cartelli), 42. Polák (Polanský, Varaďa), 48. Zíb (Peterek, D. Květoň), 50. Kohn (Bonk), 60. Zíb (Cartelli). Rozhodčí: Přikryl - Kašík, Novák.