Rubriky:

Komerční články

Vyšší výhry a sázky mezi hráči. Zkuste Betfair a vyhrajte zájezd na Manchester United

Komerční článek - 28. listopadu 2011 15:43

Betfair není obyčejná sázková kancelář, proto ani sázení na Betfairu není obyčejným sázením. Na Betfairu totiž nesoutěžíte s profesionálním bookmakerem. Betfair umožňuje vypisování sázek komukoliv. A proto je jedinou sázkovou kanceláří, která má radost z vítězství hráčů.

 

Pravděpodobně každý tuší, jak funguje současný sázkařský průmysl. Sázkař navštíví kamennou či internetovou sázkovou kancelář a na zvolenou sportovní událost uzavře sázku. Tato sázka není ničím jiným než soubojem s profesionálním bookmakerem sázkové kanceláře. Zda a kolik vyhrajete, pak záleží na tom, jestli jste měli lepší odhad vy, nebo bookmaker. Bookmakeři stanovují takové kurzy, které zaručují příjmy sázkovým kancelářím, takže pro sázkaře bývá ve srovnání se sázkovými burzami, jakou je Betfair, složitější udržet se v dlouhodobém zisku.

Představili jste si někdy, o kolik více byste mohli vyhrávat, kdyby vaše sázky nemusely pokrývat náklady na vaše soupeře – profesionální bookmakery, na režii sázkových kanceláří a provoz rozsáhlých sítí kamenných poboček? Jaké by to bylo, kdyby sázkaři mohli sázet proti sobě navzájem? Ukažme si to na názorném příkladu.

Sázkař proti sázkaři
Dnes se hraje fotbalový zápas Sparta Praha vs. Olomouc. Petr si myslí, že tento zápas buď vyhraje Sparta, nebo skončí remízou, kdežto Jirka tipuje na vítěze Olomouc. Petr řekne Jirkovi: „Mám u sebe 250 korun. Vsaďme se spolu! Nabízím ti kurz 3,5 na vítězství Olomouce, ve kterém si budeš moci vsadit maximálně 100 korun. Pokud Olomouc opravdu vyhraje, dám ti zpátky tvůj vklad zhodnocený o tento kurz, tj. celkem 350 Kč, ale pokud zápas skončí remízou nebo prohrou Olomouce, tvůj vklad si nechám.“ Jirka na Petrovu nabídku kývnul, a tak spolu dva přátelé uzavřeli sázku. Olomouc opravdu vyhrála, Petr vyplatil Jirkovi čistou výhru 250 Kč a Jirka jako výherce zaplatil pivo pro oba.

Co se vlastně stalo? Dva přátelé spolu uzavřeli dohodu o sázce. Jeden z nich sázku nabídnul, druhý ji přijal. Nikde nefiguruje žádná sázková kancelář a její nákladná infrastruktura v podobě kamenných poboček, bookmakerů a pracovníků na přepážkách. V tomto případě zde figurovali pouze dva kamarádi a hospůdka, která si za „poskytnutí prostor" účtovala cenu piva.

A přesně tak funguje Betfair. Umožňuje lidem po celém světě mezi sebou velmi jednoduše uzavírat sázky, a to buď pomocí svého webového rozhraní, nebo speciálních obchodních aplikací. Betfair je prostředník, který si bere provizi jen z výherních sázek, přitom nezaměstnává žádné bookmakery, takže na rozdíl od obyčejné sázkové kanceláře jej těší vaše výhra.

Výhra či nevýhra
Výhra a nevýhra jsou základními kameny fungování sázkové burzy. V prostředí sázkové burzy sázejí lidé proti sobě, a tak je třeba, aby sázku spolu uzavřeli nejméně dva lidé s opačnými názory. Jeden bude chtít výhru a druhý bude chtít nevýhru. Stejně jako na klasické burze, kde jeden prodává a druhý kupuje, musíte najít protistranu, která vám buď sázku nabídne, nebo ji přijme.

Vsazení na výhru není pro sázkaře nic nového. Je to stejný typ sázky, jaký doteď podával. Výhru často označujeme anglickým slůvkem Back. Výhra je vždy vyplácena protistranou - člověkem, který podal sázku na nevýhru.

Pokud člověk sází na nevýhru, staví se do role sázkové kanceláře. Vypisuje kurzy a zároveň určuje limity, kolik maximálně lze v těchto kurzech vsadit. Nemůže samozřejmě nabídnout kurz 50 za 1000 €, když na účtu nemá dostatek prostředků pro případné vyplacení výhry. Anglický termín pro sázku na nevýhru je Lay. Zisk nevýhry inkasujete pokaždé od člověka, který vsadil na výhru, a netrefil se.

Takovýto model sázení je pro většinu lidí nový, přesto v posledních letech přinesl do světa sázení revoluci a zcela nové napětí, které se dá přirovnat k nakupování na Ebayi. Zamyslete se nad tím: Stejně jako nemusíte kupovat předraženou elektroniku v kamenném obchodě, nemusíte ani „kupovat" méně výhodnou sázku jen od obyčejné sázkové kanceláře. Můžete si ji koupit od kohokoliv na světě. Rozhraní sázkové burzy Betfair je dostupné v 17 jazycích včetně češtiny.

Exkluzivně pro české a slovenské zákazníky  - vyhrajte zájezd na Old Trafford
Protože je Betfair oficiálním partnerem legendárního Manchesteru United, připravil pro nové zákazníky z České a Slovenské republiky následující soutěž: pokud se do středy zaregistrujete přes stránky soutěže a vsadíte si jednou jakoukoliv částku u Betfairu, budete zařazeni do slosování o VIP zájezd pro dvě osoby na zápas Manchester United VS FC Liverpool. Proto neváhejte a otevřete si Váš účet u Betfair ještě dnes.

Betfair Ltd

Zrušit