Rubriky:

Komerční články

Bojové tanky se z AČR dostávají do soukromých rukou

Komerční článek - 26. srpna 2013 00:05

Ministerstvo obrany odprodává nepotřebný majetek, mezi nímž je i vojenská technika, která byla v užívání ČSLA i AČR. Výčet je skutečně pestrý – bojové tanky, samohybné dělostřelectvo, bojová obrněná vozidla, ženijní obrněná technika a mnoho dalšího.

 

V Česku je několik soukromých společností s příslušným oprávněním vojenskou techniku od MO nakoupit a dále s ní nakládat. Ovšem pouze společnost STV GROUP a.s. se mimo jiné zaměřuje na prodej obrněné techniky i k soukromým sběratelským účelům.

Koupit si třeba plně pojízdný tank T-72 a zajezdit si s ním na louce za domem může skutečně každý, jelikož veškeré zbraňové systémy jsou dodatečně znehodnocené dle platných právních předpisů ČR a získání příslušného povolení k držení bezpečnostního materiálu je spíše formální záležitostí.

Samozřejmostí je před i poprodejní servis, včetně zaškolení kupujícího a přeprava techniky na místo určené kupujícím.

V široké nabídce na stránkách www.ARMYTECHNIKA.cz najdete pásovou i kolovou techniku,  legendární tanky T-55 a T-72, různé modifikace vozidel BVP, těžkou ženijní techniku – vyprošťovací tanky VT-55 a VT-72, objojživelný transportér PTS-10, dělostřelectvo – raketomety RM-70, samohybné houfnice ShKH vz. 77 „DANA", ale i obrněné transportéry SAURER, OT-64 SKOT, BRDM-2 a další.

Pokud byste si i přesto nevybrali z velkého množství výše uvedené vojenské techniky, tak zbývá skutečná rarita -  samohybná houfnice ráže 203,2 mm, která byla schopna střílet i jadernou municí – 2S7 PION.

Zrušit