Rubriky:

Komerční články

Zenith ...následuj svou hvězdu

Komerční článek - 7. října 2013 00:05

Založená ve švýcarském městě Le Locle v roce 1865, manufaktura Zenith si rychle vydobyla uznání díky přesnosti svých chronografů. Během jednoho a půl století existence získala 2 333 ocenění v oblasti měření času – absolutní rekord ve sféře kapesních hodinek, palubních hodin a náramkových hodinek.

 

John Grove & partners

Společnost Zenith se proslavila svým legendárním kalibrem El Primero – integrovaným automatickým strojkem z roku 1969 s vertikální spojkou a s frekvencí 36 000 vibrací za hodinu, která zaručuje přesnost měření na desetinu sekundy. Od té doby vytvořila na 600 variací tohoto strojku. Hodinky s mechanismem El Primero připomínají, jak báječné může být zachytit nekonečný, prchavý běh času. Neboť nestane se více událostí během hodiny, která tepe rychlostí 36 000 vibrací?

Všechny hodinky Zenith jsou vybaveny vlastními mechanismy, které se vyrábějí v manufaktuře v Le Locle. Výrobní prostory se nalézají na původním místě, kde zakladatel firmy postavil svou první dílnu. Jsou ztělesněním výjimečné kontinuity.

Značka Zenith brzy oslaví 150. výročí od svého založení. Hodinky Zenith se v loňském roce staly součástí legendárního skoku, když Felix Baumgartner, rakouský parašutista, skočil dne 14. října ze zemské stratosféry. Jaké výzvy přinesou následující roky, včetně očekávaného výročí, lze jen hádat. Jisté však je, že se určitě můžeme těšit.

Zenith boutique, Pařížská 4, Praha 1

Zrušit