Rubriky:

Komerční články

Okamura: Sportem z bordelu!

Komerční článek - 16. října 2013 14:00

Podle Bloombergu patří ČR špička v žebříčku neřestí jako kouření, drogy a alkohol. Školy se o děti oproti EU starají jen v rámci výuky, a ty tak nemají sportovní vyžití. To je třeba podle Úsvitu přímé demokracie Tomia Okamury změnit.

 

Podle sociologů propadají záškoláci bez koníčků neřestem a místo sportu vybíjí energii ve vandalismu. Na poplach bijí odborníci, učitelé i rodiče. Na straně druhé ve školách chybí sportoviště a v obcích pracovní místa. Cesta z bordelu vede podle Úsvitu přes sport. „ČR chybí 60 tisíc míst ve školkách a také možnost volnočasových aktivit po škole. Obce musí povinně zajistit místo ve školce všem dětem od 3 let a školy musí povinně organizovat sportovní kroužky," přináší řešení A. Andrle, reprezentační trenér, majitel plavecké školy ve V. Mýtě a lídr Úsvitu na Pardubicku.

Přínos v tomto návrhu není jen v tom, že se školáci preventivně odvedou od neřestí, ale jejich rodiče se zároveň uklidní, budou-li vědět, kde se jejich děti nachází. Podpora sportu je podle hokejového trenéra a lídra Úsvitu v Jihočeském kraji K. Pražáka nejlepší investice. „S dětmi je třeba sportovat už odmala, nesou si to pak celý život," říká Pražák.

Úsvit přinese nová pracovní místa ve školách pro táty sportovce a vyžití pro děti, aby nezačaly fetovat a naopak sportem pěstovaly tělo i ducha.

Zrušit