Rubriky:

Komerční články

Sekala a sekala. Neměla slitování

Komerční článek - 7. dubna 2014 00:05

Ráno bylo jako malovaný a vůbec to nevypadalo, že by se mohlo něco takovýho stát. Jenomže pak to začalo. Řádila jako zjednaná. Oháněla se nožem ostrým jako břitva a nebrala žádný ohledy, jakoby neměla v těle kouska citu. Když skončila, vypadala dokonce, že je s tím masakrem spokojená. Stál jsem vedle ní – a byl nadšenej.

 

Letos to začalo vážně hodně brzy. Nepamatuju, kdy jsem se do toho musel dát už prvního dubna. Jenomže letos jaro letí jak nadupanej dvanáctiválec a tráva roste jako zběsilá. Máme na kraji Děčína domek se zahradou. A že je jí kus! Dobře půl hektaru. A na většině plochy je trávník. Vloni jsem se vztekal se starou sekačkou, a tak jsem si řekl, konec, hochu, štvou se jenom pitomci, ty si koupíš pořádnej stroj.

No, a protože já na ty uřvaný reklamy, kde slibujou hory i s horákama, moc nedám, začal jsem se poptávat a narazil na firmu Fieldmann. Moc jsem o ní nevěděl, ale několik kámošů v práci se dušovalo, že je to třída, hlavně sekačky že mají skvělý. Mrk jsem na ni - vypadala vážně dobře a ještě měla dost povedenej dizajn, tak jsem si řekl, hele, žijem jenom jednou, a praštil jsem do toho.

Pánové, něco mimořádnýho, nekecám. Hele, benzíňák s pojezdem, nože ostrý jak samurajskej meč, krátí až na dva a půl centimetru, záběr skoro půl metru a hlavně - elektrickej startér jak v autě, žádný honění šňůry. Cvak a jedeš. A pozor - vychytávečka - na rukojeti držák na pivo, takže normálně stylovka - držíš se rukojeti, sekačka maká, ty popíjíš, občas ji otočíš... Zahrada jak ze žurnálu, fakt, dokonalej střih.

Mirek, jako soused, skoro přepad přes plot. On má takovou starou hajtru, nedá na ni dopustit a věčně všechno pomlouvá, ale teď teda ani necek, čučel, špulil rty a večer v hospodě už vykládal, jak si Fieldmannku našel na webu a že do ní jde taky. A to ještě neví, že vzápětí po ní vypouštím na trávu dalšího dravce, do kterýho mě umluvili v krámě, a já jsem jim za to vážně vděčnej. Benzínovej křovinořez.

Má strunovou hlavu v automatice, takže normálně: klepneš za provozu o zem a struna se sama odvine a ty sekáš dál jakože nic - fakt super. Když jsem dočistil okraje trávníku, nasadil jsem třízubej nůž a konečně zlikvidoval to náletový křoví v rohu zahrady. To byl teprve masakr! Motorová mačeta. Kosila křoví a dokonce mladý stromky jako by to byly špejle. A tenhle krasavec váží sotva šest kilo, má dvojitou rukojeť s nastavitelným úhlem...

Co vám budu povídat, prostě jsem si to fakt užil. Ten pocit, když stojíte u dokonale střižený zahrady, to se nedá popsat. Já mám prostě rád věci, který fungujou, jsou silný a nekompromisní. Jsem taky takovej. Navíc ta cena, za kterou to prodávaj, je naprosto přiměřená, žádný nesmyslný rány. Jasně, v hospodě byly nejdřív nějaký kecy, že jako proč Fieldmann, ale když začal Mirek s tím, že ji chce taky, nikdo už ani necek. A když jsem chlapy v neděli pozval na jedno pod pergolu a předvedl jim, jak ti moji noví draci makají, spadla jim brada.

A teď si vemte - to bylo minulej tejden, a dneska? Krom Mirka už má Fieldmannku i Jarda a Petr. Budu se muset mrknout, co Fieldmann ještě nabízí, krom sekačky a křoviňáku, ta značka mě fakt začala bavit. Tak se mějte a nenechte si to přerůst!

Váš Standa Skácel z Děčína

www.fieldmann.cz

Tento článek nebyl vytvořen redakcí. Jde o komerční článek propagující reálné produkty nebo služby. Příběh v tomto komerčním článku může být fiktivní (smyšlený).

Fieldmann

Zrušit