Rubriky:

Komerční články

Vyhraj pivotéku a americkou lednici Philco aneb dvě legendy na jednom jevišti

Komerční článek - 18. srpna 2014 00:05

Harley-Davidson a Philco se sejdou na Prague Harley Days. Velkolepý mejdan koncipovaný jako oslava konce léta nabídne bohatý program s kaskadérskou show, spanilou jízdou, koncerty špičkových rockerů, jízdami obratnosti, špičkovou gastronomií, dětským koutkem… Prague Harley Days prostě nabídne program pro celou rodinu.

 

Dvě globální legendy se teď scházejí 29. a 30. srpna v Praze, kde si budete moci na Výstavišti v Holešovicích užít všechny Harley-Davidson radovánky, včetně večera thajského boxu nebo vystoupení Arakainu a Tublatanky, a třeba právě vy vyhrajete v tombole americkou lednici Philco.

Již dnes si můžete zasoutěžit na stránce www.philco.cz/soutez a tipnout si kolik piv se vejde do americké lednice Philco PX 5261. Ten kdo bude nejblíž správné odpovědi, získá pivotéku Philco PBC 6027.

Jejich příběh se odvíjí už více než sto let. Kdyby to byli lidé, potkali by se ve stejnou dobu na střední škole. Píší se první léta dvacátého století, automobilový průmysl je v plenkách a čtyři muži v něm pozvolna začínají hrát zásadní roli. Formují se dvě firmy, které půjdou historií různými cestami, ale jedno budou mít už navždy společné – budou to americké ikony a světové legendy.

Všechno to začalo na severovýchodě USA, ve státech Wisconsin a Pennsylvania. William S. Harley a Arthur Davidson začali v Milwaukee s výrobou motocyklů a jejich první model vyrazil z továrny na nekonečné americké silnice v roce 1903. Na rámu se mu skvělo jméno složené z příjmení obou zakladatelů – Harley-Davidson. Thomas Spencer a Frank Marr o tři roky později ve Philadelphii transformovali svou už čtrnáct let fungující firmu Helios Electric a nazvali ji Philco, což byla zkratka Philadelphia Storage Battery Company. Jejich vize byla spojena s akumulátorovými bateriemi. Jimi vybavená auta se vzápětí začala potkávat s prvními Harley-Davidsony, takže první část cesty obě značky ušly, vlastně spíše ujely, společně.

Zatímco pánové Harley a Davidson zůstali věrní svému kopytu a všechno, co kdy oni i jejich následovníci vyrobili, mělo sedlo a polykalo to prašné a později komfortně hladké kilometry, firma Philco, expandovala do jiných oblastí – a právě v nich se stala skutečnou legendou. Začalo to proslulými radiopřijímači a pokračovalo ledničkami, mrazáky, televizemi a pračkami.

Žánrové fotografie barvitých čtvrtí New Yorku z šedesátých let jsou naprosto nemyslitelné bez zaparkovaného či osedlaného Harley-Davidsona a kultovní lednice Philco k prasknutí plné chladivého piva. Krajem putující motorkáři zajížděli k motelům, pumpám a drugstorům a jejich první kroky směřovaly k lednici Philco. Scéna, kdy motorkář pokrytý prachem cesty sesedne ze svého životního druha, vejde do kvelbu, otevře legendární lednici a vyndá orosenou plechovku, se stala samozřejmou součástí nesčetné řady hollywoodských filmů.

Zrušit