Rubriky:

Atletika

Rybičkou si Millerová doskočila pro zlato. A teď hurá na svatbu

16. srpna 2016 10:09 - Rio de Janeiro

Měla na těle pár modřin a odřenin, ale ty rychle přebolí. Zvlášť když se Bahamance Shaunae Millerové na krku houpalo olympijské zlato ze čtvrtky. Američance Allyson Felixové v posledních metrech skokem za cílovou čáru sebrala naději na unikátní páté olympijské zlato. V osobním rekordu 49,44 s byla Millerová o sedm setin první.

 

Matt Slocum, ČTK/AP

Felixová si dělala zálusk na vítězný double, kvůli ní se měnil program olympiády, aby bylo možné skloubit 200 i 400 m. Jenže na dvoustovce se neprobila z americké kvalifikace, uniklo jí i čtvrtkařské zlato. „Byl to pro mě těžký rok. Tady jsem do toho dala vše, ale v posledních deseti metrech už jsem v sobě prostě víc neměla," vyprávěla v slzách.

Millerové se poslední metry závodu vytratily z paměti. „Vybavím si, že jsem běžela, toužila vyhrát a najednou ležela na zemi. Nikdy předtím jsem takhle nepadla do cíle," vyprávěla a ledovala si odřená místa na těle.

Když se za cílem na zemi vzpamatovávala, na tabuli naskočily výsledky. „Najednou jsem uslyšela mámu, jak na tribuně křičí: Jo, jo, jo! V ten moment jsem si pomyslela, že jsem asi musela vyhrát, tak bych měla ze země vstát. Úžasný pocit," usmívala se bahamská čtvrtkařka, která teď chystá svatbu s estonským vícebojařem Maicelem Uibem.

sob (Rio de Janeiro), Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..